banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Lojistik Merkez'e Katar ilgisi

banner1357

Bir dizi ziyarette bulunmak için Samsun'a gelen Katar heyeti Samsun Lojistik Merkezi'ne hayran kaldı. Heyete eşlik eden Vali Osman Kaymak, "İnşallah çalışmalardan olumlu sonuçlar alırız ve gelecek günlerde Samsunlulara güzel haberler veririz" dedi.

SAMSUN HABER 12.04.2019, 14:12 12.04.2019, 17:56
Lojistik Merkez'e Katar ilgisi
banner1353
banner1375

AK Parti Samsun Fuat Köktaş'ın daveti üzere Samsun'a gelen,  ulaşım ve lojistik alanlarında faaliyet gösteren heyet Samsun'a gelerek biz dizi ziyaretlerde bulundu. 

LOJİSTİK KÖY'E YOĞUN İLGİ
Heyet ilk olarak Samsun Valisi Osman Kaymak'ı daha sonra  Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ve Lojistik Köyü  ziyeret ederek, yatırım ve iş fırsatları üzerine çeşitli görüşmelerde bulundu. Heyetin, Samsun Lojistik Merkezi ziyaretine Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Samsun Fuat Köktaş, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Lojistik Köy Merkezi Genel Müdürü Temel Uzlu da eşlik etti. Daha sonra Lojistik Merkez'de, Katarlı heyete Samsun Lojistik  Toplantısı ve Proje Sunumu gerçekleştirildi.

GÜZEL HABERLER ÜMİT EDİYORUZ
Proje sunumunun ardından konuşan Vali Osman Kaymak, çalışmaların sonunda Samsunlulara güzel haber vereceklerini ümit ettiklerini ifade ederek, "Katarlı iş adamlarıyla birlikte Samsun’a nasıl bir yatırım yapabileceklerini araştırıyoruz. Vekilimiz Fuat Köktaş’ın koordinesinde, Katar'dan iş adamı heyetini sahiplerini ağırlıyoruz. Samsun’daki yatırım fırsatları hakkında sunum yaptık. Özellikle lojistik merkezimizin kullanılması, kiralanması konusunda sunumumuz oldu. Birlikte iş yapabilme ve yatırım olanaklarını konuştuk. İnşallah bu çalışmalardan olumlu sonuçlar alırız ve gelecek günlerde Samsunlulara güzel haberler veririz diye ümit ediyorum” dedi. 

SAMSUN'UN AYRI BİR ÖNEMİ VAR 
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise önemli yatırımcılarla Samsun'u buluşturduklarını ifade ederek, "Katar heyeti, ülkelerinde en önde gelen lojistik firması, hatta bir numaraları diyebiliriz. Dünyanın farklı yerlerinde lojistik üzerinde demiryolu, havayolu, denizyolu üzerinde kendi firmalarını, uçakları, gemileri olan önemli bir şirket. Bizim de en büyük sıkıntımız, ürettiğimiz ürünlerin tazeliğini bozmadan koruyarak ülkeler arası nakliyatlarını yapmak. Bu anlamda kendileri Türkiye’yi önemsedi. Biz de bu anlamda Samsun’un önemini ifade ettik. Ticaret Odamızı, Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve sayın valimizi ziyaret ederek, lojistik merkezimizde yerinde bilgiler alarak kendilerine hangi imkanları sunacağımızı, nasıl iş birliği yapacağımızı, buradaki sanayicimize, üreticimize ve çiftçimize nasıl katkılar sağlayabileceğimizin görüşmelerini yaptık. Kendi uzmanlık alanlarına girmeyen konularla ilgili şirket yöneticilerine aktararak, daha sonra farklı heyetlerin buraya gelmesini sağlayacaklar. Önemli yatırımcılarla Samsunumuzu buluşturduk. İlerleyen günlerde bunlar hayata geçtiğinde hep birlikte göreceğiz. Samsun’un ulaşım sorununu çözmeye de gayret göstereceğiz” diye konuştu. 

Haber: Dilber BAHADIR, Hande ONAT
 

Yorumlar (0)
banner1371
13°
açık
Namaz Vakti 18 Kasım 2019
İmsak 05:51
Güneş 07:20
Öğle 12:25
İkindi 14:57
Akşam 17:20
Yatsı 18:44