Hilas Otel

Çelik İnşaat

Kuş Cenneti'ne gelenlere rehberlik yapıyor

Samsun'un Bafra ilçesinde bulunan Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti’ne yapılan 3 buçuk kilometrelik ahşap yol tamamlandı.

Kuş Cenneti'ne gelenlere rehberlik yapıyor

Samsun'un Bafra ilçesinde bulunan Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti UNESCO Dünya Mirası Listesi adayı listesine girmişti.

Azerbaycan'da düzenlenecek olan 30 Haziran - 10 Temmuz 2019 tarihleri arasında UNESCO 43'üncü Genel Konferansı’nda Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti'nin kalıcı listeye alınması bekleniyor.

Delta girişinde  bulunan Jandarma Kontol Noktası'ndan başlayan 3 buçuk kilometrelik ahşap yol yapımı tamamlandı. Ahşap yol detayı gezmeye gelenlere rehberlik yapıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zennube Albayrak yaptığı açıklamada "Doğal yolumuz tamamlandı. Kuş Cenneti’mizin içerisinde seyreden bu yol, ziyaretçilerimizi adeta büyülüyor. Tamamen doğal olarak inşa ettiğimiz yol, delta bölgesi ile bir bütünlük gösteriyor. Ahşap ve doğaya uyumlu olan yolumuz, belirli yerlerde doğal zemine iniyor. Bu yolda yürüyenler, hem deltanın doğal havası, kuş ve kurbağa sesleri gibi doğal yaşamın ambiyansı içerisinde adeta kayboluyor. Doğallığına hassasiyet gösterdiğimiz yolumuz, burada yürüyen ziyaretçilerimizi Nilüfer çiçeklerinin oluşturduğu tarladan geçiriyor. Hem spor yaparak yürüdükleri yolun kilometresini ölçme hem de orman içerisinde gibi hissetmesine vesile olan yolumuz, masalsı bir maceranın içerisinde yürüyen ziyaretçilerimizden tam not alıyor. Olumlu tepkiler, bizi memnun ediyor” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER