banner1365

banner1345

Kubalı: “Türkiye’nin Toplumu, İdaricileri, Öğretmenleri AB'ye Hazır mı?”

banner1357

Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, “Şu kesin ki Türkiye’nin AB konusunda yapması gereken birçok şeyi yapmadığını görüyoruz” dedi.

SAMSUN HABER 15.04.2014, 12:11 15.04.2014, 14:48
Kubalı: “Türkiye’nin Toplumu, İdaricileri, Öğretmenleri AB'ye Hazır mı?”
banner1353

Avrupa Birliği (AB) ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Samsun’daki İngilizce öğretmenlerine yönelik uygulamalı proje yazma eğitimi verdi. Eğitime Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, AB ve Dış İlişkiler İl Koordinatörü Cihan Kocaman, Atakum, Canik, İlkadım ve Bafra ilçelerinde eğitim veren İngilizce öğretmenleri katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, “Türkiye 1963 yılından beri AB’ye üye olmak için çaba sarf ediyor. Bu büyük bir süreçtir. Yaptığımız birçok düzenleme ile de biz aslında AB’nin bir parçasıyız. Türkiye AB’ne üye olacak mı? Bu tarihi bir yolculuktur. Bu yolculuğun sonunda üyelik görülüyor. Bu konuda AB yönünde Türkiye’ye yönelik bir takım çekinceler var. Türkiye içersinde de bu konuda gerekli kararlılık ne derece gösteriliyor? Bunlar hepsi tartışma konusu. Ama şu kesin ki Türkiye’nin yapması gereken birçok şeyi yapmadığını görüyoruz. Yani bir kere Türkiye’nin toplumu, idaricileri, öğretmenleri buna hazır mı? AB gerçek bir demokrasi, insan hakları ve hukuk düzenidir, hukuk devletidir. Ekonomik olarak da en gerçekçi ve güçlü kuruluştur. Türkiye’nin geleceği AB’dedir” diye konuştu.
Konuşmasında İngilizce öğretmenlerine tavsiyelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, “Bugün AB fonları ile ya da yürütülen projelerle işin motor bölümünü yürütecek olan kişiler sizlersiniz. Klasik okuldaki çalışmalarımızın yanında kurumlarımızın AB projelerinin yürütülmesi, tanıtılması, fonlarından bizim il olarak okullar olarak faydalanmalarımız büyük ölçüde sizin yapacağınız projelerle bağlantılı. Tüm arkadaşlarımızdan bu konuda biraz daha gayretli olmalarını istiyorum. Bu konuda sizlerin yönlendirmesine ve desteğine ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından 6’şarlı gruplar halinde katılımcılara projenin nasıl yazılacağı anlatıldı. 

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:19
Güneş 06:44
Öğle 12:25
İkindi 15:24
Akşam 17:55
Yatsı 19:15