Hilas Otel

Çelik İnşaat

Kemal Zeybek: Oyumuzun peşinde olacağız

Samsun Canlı Haber TV'de yayınlanan 55. Dakika'nın konuğu olan Samsun Milletvekili Kemal Zeybek , "Sadece CHP olarak değil, İYİ Parti'de de aldığımız oyların, belediyelerin peşinde olacağız" dedi

Samsun Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Bozkurt'un hazırlayıp sunduğu Samsun Canlı Haber TV'de yayınlanan 55. Dakika'nın konuğu CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek oldu. Bozkurt'un sorularını yanıtlayan CHP'li Zeybek, seçim dönemi ve Samsun’la ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


BU YANLIŞTAN DÖNECEĞİZ


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek,  parlamenter sistemin tekrar gelmesi gerektiğini ifade ederek, "Çok partili sistemde kendi siyasetlerinin öngördüğü şekilde çalışmalar yapılıyordu. Şu anda cumhurbaşkanlığı sistemi adı altında tek adam süreci işletiliyor.  Şimdi iktidar yani cumhurbaşkanı istediği zaman kanun hükmünde kararnamelerle kanun yapabiliyor. Biz bu süreçten mutlaka çıkacağız. Halkımız bu yanlışlıkları muhakkak görecek. Biz de bu yanlıştan döneceğiz. Biz parlamenter sisteme tekrar döneğiz. Çünkü tek adam yönetiminde Türkiye'nin ne hale geldiğini görebiliyoruz" dedi.


BÜYÜKŞEHİRDE DESTEKÇİYİZ


Yerel seçim döneminde Samsun'da yapılan Millet İttifakı'na değinen Zeybek, "Biz 31 Mart yerel seçimlerine Millet İttifakı kurarak devam ediyoruz. Bu konuda Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin 19 Mayıs 1919'un 100'üncü yılı münasebetiyle CHP’ye verilmesi gerektiğini savunduk ancak genel merkez tarafından İYİ Parti'ye verilmesi yönünde bir karar çıktı. Biz de CHP olarak demokrasinin belirli kurallar, siyaset saygısı çerçevesinde İYİ Parti'nin destekçisi olacağız.  Şu an belediye başkanlıklarının olduğu yerler belli.  Meclis üyeliklerinde ise CHP olarak bizler Türkiye'nin tüm illeri ve ilçelerinde belediye meclislerine girmek istiyoruz. Demokraside uzlaşı vardır. Şu an net bir durum yok. İl ve ilçe örgütleriyle bir araya gelerek bu konularla ilgili nihai sonuca ulaşılacaktır" diye konuştu. 


USTA'YA BAŞARI DİLEDİ


Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını açıklayan Milletvekili Erhan Usta ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Zeybek, "Ben Erhan bey adına bu saatten sonra olumsuz bir söz söyleme hakkına sahip olmadığını düşünüyorum. Biz kendisiyle komşuyuz. Bu uygun olmaz. Erhan Bey'in çevresi ve benim çevrem iç içe yaşıyoruz. Bizim olumsuz davranışlarımız o insanlarımızı etkiler. Erhan Bey'e çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.


HAKSIZLIKLARA İZİN YOK


CHP-İYİ Parti ittifakı olarak seçimlerde çalışmaları yürüttüklerini söyleyen Milletvekili Zeybek, "Biz Millet İttifakı olarak çalışmalara devam ediyoruz. Türkiye'nin en çok borçlanan belediyeler Samsun'da. Borçlananlar kadar bir değerini veyahut yatırımları Samsun'da görmüyorum. Samsun'da yani bir yatırım yok.  Samsun'un borçları için önerge verdim. Henüz bir cevap alamadım. Biz şeffaf olacağız. Kalem kalem çalışmalarımızın hesabını vereceğiz. Biz aldığımız oyların belediyelerin takipçisi, denetçisi olacağız. Haksızlıklara izin vermeyeceğiz. Olumlu projeleri hayata geçireceğiz" dedi.


SAMSUN'A YATIRIM YAPILMIYOR


Samsun'da yapılan yatırımların ve ekonomik koşulların iyi olmadığını dile getiren CHP'li Zeybek, "Samsun'da 50 veya 100 kişinin istihdama kazandırıldığı bir fabrika gösterilsin bana. Bu şehirde birçok fabrikayı ve hazine alanlarını sattılar. Bunlar bu ülkeyi ekonomik anlamda savaşa ittiler. Biz tıkandık. Halk olarak yeni bir kurutuluş savaşı vereceğiz. İnşallah seçimden sonra dünyadaki itibarımız artacak. Biz bu ekonomik koşulları yeniden aşacağız. İstihdamı arttıracağız üretime katkı sağlayacağız" şeklinde konuştu.


İHTARI HALK VERECEK


31 Mart yerel seçimlerinde bütün belediyeleri alacaklarını vurgulayan Zeybek, " İnşallah halkımız bunlara bir ders verecek. Ekonomimizin düzelmesi, asgari ücretlinin refah bir seviyeye gelmesi, daha rahat bir şekilde emeklinin maaşlarının alınabilmesi, EYT'nin gelmesi,  sanayicinin korkmadan özgür bir şekilde yatırım yapılabilmesi için Millet İttifakı'na oy vermesini diliyor, halkımızın desteklerini bekliyoruz. Bizim bu durumlardan çıkışımız var. Bu seçimden sonrada bu ihtarı halkımız verecek" diye konuştu.

Haber: Dilber BAHADIR 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER