Hilas Otel

Çelik İnşaat

Kazım Yılmaz, TOBB Tarım Kurulu’nda

Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Tarım Kurulu üyeliğine seçildi

Kazım Yılmaz, TOBB Tarım Kurulu’nda
banner1311

TOBB Genel Kurulunun ardından diğer alanlarda ki seçimler de tamamlandı. Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan’ın Başkanlığında 4 yıl görev yapacak kurul, 10 kişiden oluştu.  TOBB Tarım Kurulu,  Türkiye’de bulunan 365 oda ve borsayı tarımsal sektörde ki ilgili alanlarda temsil edecek. 

TARIM SORUNLARINA ÇÖZÜM ARANACAK 
Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı, TOBB Tarım Kurulu Üyesi Kazım Yılmaz seçim sonrası yaptığı açıklamada, öncelikle kurul başkanı Mehmet Erdoğan ile üyeleri tebrik edip, kendilerini seçen genel kurul delegelerine de teşekkür etti.  Yılmaz, “Tarım Kurulu'nda ülkemizin tarımla ilgili sorunlarını konuşup değerlendireceğiz. Bunlarla ilgili raporlar hazırlayıp, ilgili Bakanlık, kamu kurum ve kuruluşlarla paylaşıp, tarımla ilgili sorunlara çözüm bulacağız” dedi. 

Kazım Yılmaz, bölgenin ve şehrin tarımda en önemli geçim kaynağı olan fındık sektörünün sorunlarının çözümünde Tarım Kurulunun önemli bir araç olacağını vurguladı. Yılmaz, son olarak,  ayrıca diğer tarım ürünlerinin geliştirilmesi konusunda kurulla birlikte çalışmalar yürütüleceğini, ilgili tarım ürününde üreticinin ve iş adamlarının beklenti ve sorunlarının sonuca ulaşması için mücadele edileceğini de ifade etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1308