Hilas Otel

Çelik İnşaat

Kasapoğlu: Yuvanıza hoş geldiniz!

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK) Samsun Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi mikrofonlarına açıklamalarda bulundu

Kasapoğlu: Yuvanıza hoş geldiniz!

Samsun devlet yurtları hakkında bilgi veren Gençlik Ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim KYK Samsun Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Öğrencileri evlerinde gibi hissettirmek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

İLKOKUL HEYECANI ÜNİVERSİTEDE
Samsun yurtlarının kapasitesinin yüksek olduğuna değinen Gençlik Ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim KYK Samsun Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “2018 2019 eğitim öğretim yılı tüm öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun biz yurtlarımızı öğrencilerini yuvaları gibi görmesi için çalışıyoruz.  Öğrencilerimizi biz anne ve babalarının devlete emanet olarak görüyoruz biz de kendimizi onların anneleri bir babaları gibi görüyoruz. Aynı ilköğretimde olan heyecan gibi üniversitede de bir heyecan olacak. Çünkü öğrenciler memleketlerinden ayrılıp buraya gelecekler. Öğrenciler bu psikoloji ile gelecekleri için bizler ve çalışanlarımız öğrencilerin evleri gibi ayak uydurabilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm Türkiye’de KYK ailesi olarak, geniş bir aileyiz. Türkiye genelinde 700 bin yurdumuz, Samsun’da 13 bin150 kapasiteli, toplamda 17 tane yurdumuz var” dedi.

BAKANDAN ÖĞRENCİLERE DESTEK
Ücretlerin geçen yılki fiyatla aynı olduğuna dikkat çeken Kasapoğlu, “Yurtlarda biz öğrencilere geçen yılın rakamlarına göre 11 aylık her ay için 330 TL yemek yardımı yapıyoruz. Bu rakamlar bu yıl artacak, ben fiyatlar belli olmadığı için geçen yılın fiyatları söylüyorum çünkü cumhurbaşkanımızın ve bakanımızın öğrencilere karşı inanılmaz bir sevgisi onlarla inanılmaz bir muhabbeti var. Her zaman onlara yardım etmek için çalışıyor. Hatta bu yıl bakanımız öğrencilere büyük bir destek sağlayarak onların yatak ücretinde herhangi bir artış yapmadı, geçen yılki fiyatta kaldı” ifadelerini kullandı. 

YURTLAR İKİNCİ BİR ÜNİVERSİTEDİR
Öğrencilerin sadece barındırma ihtiyacını karşılamadıklarına vurgu yapan Kasapoğlu, “Bakan yardımcımız Sinan Aksu’nun ana sloganı ‘Yurtlar ikinci bir üniversitedir”. Yani çocuklarımız normal üniversitelerde eğitim alırken bizde de eğitim alacaklar. Hayata alışacaklar, kişisel gelişim, sportif faaliyet ve maddi manevi tüm değerler il ilgili birçok faaliyetlerimiz mevcut. Öğrencilerimiz için oryantasyon çalışması yapıyoruz. Samsun Büyükşehir Belediyesi sağ olsun dört yıldır yardımcı oluyor. İlk Samsun’a geldikleri zaman onları Samsun’un bir gemisi ile gezdiriyoruz. Samsun şehrini anlatıyoruz böylece şehirle alakalı yabancılık çekmemelerini sağlıyoruz” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZ, EVLATLARIMIZDIR...
Amaçlarının, öğrencilerin evlerindeki kadar rahat hissetmelerini sağlamak olduğuna değinen Kasapoğlu, “Biz yurtlarımızı öğrencilerin yuvaları gibi görüyoruz. Etiketimizde ‘Yuvanıza hoş geldiniz’ sloganı var. Öğrencilerimizi biz anne ve babalarının devlete emaneti olarak görüyoruz. Biz de kendimizi onların anneleri bir babaları gibi görüyoruz. Çünkü öğrenciler memleketlerinden ayrılıp buraya gelecekler. Öğrenciler bu psikoloji ile gelecekleri için, bizler ve çalışanlarımız öğrencilerin evlerine tekrar rahat dönebilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Öğrencilerimizi Samsun’da olmaktan büyük keyif alıyoruz onları devletimizin ve milletimizin emaneti olarak yok bitmek üzere görüyoruz bütün çalışanlarımızın tamamı onların bize emanet olduğunu biliyor ve ona göre çalışmalarını yürütüyor. Onların her birini kendi evladımız gibi görüyoruz ne yapayım onlara zihin açıklığı versin. 2018 2019 eğitim öğretim yılı tüm öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Haber:Uğur ATICI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER