banner1223

Karadenizli avcılar isyanda

Kızılırmak Kuş Cenneti'nde yaşanan katliamı kınayan Karadeniz Av Yaban Hayatı Avcılık Federasyonu Başkanı Mustafa Sezer, “Üç beş çapulcunun işlediği suçun vebali koskoca bir camiaya mal ediliyor” diyerek isyan etti

Karadenizli avcılar isyanda
banner1227

Karadeniz Av Yaban Hayatı Avcılık Federasyonu Başkanı Mustafa Sezen, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde yaşanan ördek katliamının vebalinin koskoca bir camiaya mal edilmesinin doğru olmadığını belirterek, "Bu çirkin ve üç beş çapulcunun işlediği suçun vebali koskoca bir camiaya mal ediliyor ise bölgede ve ülkede söz sahibi olan Karadeniz Av Yaban Hayatı Avcılık Federasyonu olarak kimse bizden bu konuda sesiz kalmamızı bekleyemez” açıklaması yaptı.

ZAN ALTINDA BIRAKTILAR
Karadeniz Av Yaban Hayatı Avcılık Federasyonu Başkanı Mustafa Sezen, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ülke genelinde 43 avcı derneği ile bu ülkenin ilgili kurumlarının avcılık eğitimi vererek lisans sahibi yaptığı, devletine tek kuruş vergi borcu olmayan, akli sağlık raporlarını heyetlerin onayladığı, gerekli eğitim süreçlerini başarı ile tamamlayan, reşit insanlardan oluşan 15 bin kişilik güçlü ve eğitimli bir sivil toplum kuruluşuyuz.  Ülkemizin yanında yer almak, sürdürülebilir yaban hayatı, sürdürülebilir avcılık için devletine her yıl düzenli vergisini ödeyen, avlanma pulunu alan,4915 sayılı kara avcılığı kanunu ve merkez av komisyonu kararlarına harfiyen uyan şerefli bir camiayız. Son günlerde Samsun ili 19 Mayıs ilçesi Yaban Hayatı Geliştirme sahası içerisinde;  Doğa Koruma Milli Parklar ekiplerince bohçacılara yapılan operasyonun, paylaşılan video görüntüsü kamuoyunu ve kamu vicdanını rahatsız edecek boyuttadır. Yasal avcı ile hiçbir ilintisi olmayan ve tüm ülke genelinde paylaşılan bu video ile tüm resmi belgeli avcılar katil ilan edilmişlerdir. Basın önünde tüm avcılarımız, üç beş çapulcu yüzünden, haksız ve mesnetsiz bir saldırıya hedef gösterilmiştir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148