banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Karadeniz’de Pontus-PKK işbirliği

banner1357

Samsun Ülkü Ocakları, “Pontus lobisi Karadeniz’de huzursuzluk çıkartmak için PKK’yı kullanıyor” açıklaması yaparak, Fener Rum Patriği Bartholomeos’un Karadeniz’de yaptığı ziyaretlere tepki gösterdi

SAMSUN HABER 16.11.2018, 09:06 16.11.2018, 09:09
Karadeniz’de Pontus-PKK işbirliği
banner1353
banner1375

Geçtiğimiz ay Bafra’da düzenlediği ayinle Pontus iddialarını yeniden gündeme getiren Fener Rum Patriği Bartholomeos’a bir tepki de Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı'ndan geldi. 

PKK'YI MAŞA YAPTILAR
Ülkü Ocakları il yönetimi adına açıklama yapan Tarihçi Okan Işık, öncelikle bölgede Rum halkın değil asıl Türk milletinin katliama uğradığını belirterek, Rum zulmü altında resmi kayda göre 8 bin olan şehitlerimizi hatırlattı. Pontus lobilerinin uluslararası camiada Karadeniz bir sorun var gibi göstererek önce soykırım sonra tazminat ardından toprak talebinde bulacaklarını ifade eden Işık, bunun için de terör örgütü PKK’yı maşa olarak kullanıldığını vurguladı. 

KATLİAMI RUMLAR YAPTI
Bölgede Rumların yaptığı katliamları hatırlatan  Işık, “Geçtiğimiz günlerde Karadeniz turuna çıkan Fener Rum Patriği Bartholomeos, Bafra Esençay'da kilise kalıntısında ayin düzenlemiştir. Bafra'da ayin düzenleyerek el altından Pontus'u anan Patrik, 10 Ekim 1915 tarihinde Bafra'da Rum çeteleri tarafından şehit edilen Kaymakam Zühdü Bey ve Yetimhane Müdürü Kadri Efendi'yi, 16 Aralık 1914 tarihinde Virancık köyünden Dedeoğlu Hüseyin ve oğlu Mehmet ve kızı Sakura ve çobanı Yusuf'u, 19 Mart1917'de şehit edilen Karaköy’denDeveci Mehmet Ali’yi ve adını anamadığımız 8 binden fazla şehidimizi unutmasın. Bizler şehitlerimize söz verdik. Bizler yaşadıkça Türkiye Cumhuriyeti'ni böldürmeyeceğiz. Ve bu topraklarda başka bir devlet kurulmasına izin vermeyeceğiz” dedi. 

PKK'YA PONTUS DESTEĞİ
PKK’nın bölgede Pontus derneklerinin maşası olduğuna dikkat çeken Işık, “1995 yılından beri bölücü terör örgütü PKK, Karadeniz’e sızma girişimlerinde bulunuyor ve ara ara silahlı saldırılar düzenliyor. 2010 yılında ilimiz Samsun’da 2 polisimiz şehit edilmiş, son yıllarda Ordu’da, Giresun’da ve Trabzon’da ormanlık alanlarda yapılan saldırılar sonucunda çok sayıda vatan evladımızı şehit olmuştur. Geçtiğimiz yıl Trabzon’da şehit olan 15 yaşındaki kardeşimiz Eren Bülbül’ün acısı halen daha yüreklerimizde. Bilindiği üzere PKK’nın  hedef noktasında olmayan Karadeniz’de bu tarz saldırılarda bulunması sebebi, bölgede PKK/PONTUS işbirliği ile uluslararası camiada bir Pontus sorunu olduğunu kabul ettirip, önce soykırım kabul ettirmek sonra da toprak talebinde bulunarak Pontus Devleti kurdurma çabasıdır. Bu alanda PKK ülke içinde faaliyet gösterirken, PKK’yı maşa olarak kullanan uluslararası lobiler ise dünya genelinde kamuoyu oluşturma çabasındalar. Bu faaliyetlerin sonuncusunda da Yunanistan ve ABD’nin bazı eyaletlerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı 19 Mayıs tarihi Pontus soykırımı anma günü kabul edilmiştir. Son olarak da Fener Rum Patrik’i Bafra’da bir harabede ayin düzenleyerek Pontus tartışmalarını tekrardan alevlendirmiştir ”diye konuştu.
 

Yorumlar (0)
banner1474
10°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 28 Şubat 2020
İmsak 05:39
Güneş 07:04
Öğle 12:52
İkindi 15:58
Akşam 18:31
Yatsı 19:50