banner1571

banner1584

banner1526

banner1499

banner1525

banner1324

banner1581

Karadenizbirlik'te seçim... 'Şaibe' iddialarına çiftçiden ders gibi yanıt!..

Samsun'un Havza İlçesi'nde, 'sahte üye' suçlamalarıyla gündeme gelen Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Genel Kurulu'nda Mehmet Tural, büyük bir oy farkıyla güven tazeledi.

SAMSUN HABER 06.10.2016, 12:01
3778
Karadenizbirlik'te seçim... 'Şaibe' iddialarına çiftçiden ders gibi yanıt!..

İlçedeki özel bir tesiste gerçekleştirilen Havza Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Genel Kurulu'nda 2 aday yarıştı. Etem Kurultay, Kemal Sözen ve Seyitahmet Pehlivan’dan oluşan divan heyetin teşkilinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan genel kurulda mevcut başkan Mehmet Tural ile Saffet Ergin'in listeleri yarıştı.


-Saffet Ergin'in, "1 lira 62 kuruşa tüccara ayçiçeği veriyorum" sözleri, salonda bulunanların tepkisine yol açtı.

BAŞKAN ADAYINDAN ŞAŞIRTAN İTİRAF
Genel kurulda konuşan adaylardan Saffet Ergin'in, "Kooperatif bizlere sahip çıkmıyor. Ben 1 lira 62 kuruşa tüccara ayçiçeği veriyorum" sözleri, salonda bulunanların tepkisine yol açtı. Bunun üzerine söz olan kooperatifin Birlik temsilcisi Fahri Şahin, "Karadenizbirlik avans fiyatı 1.58 lira açıklamasaydı üreticinin malı bugün piyasada kaç lira olurdu bilemiyorum. Bizler her zaman üreticimiz için çalıştık" dedi.
 
Söz alan mevcut başkan Mehmet Tural ise, "Bizler sizin hakkınız için çalışmaktayız.  Gücümüzü sizden alıyoruz. Bizim mücadelemiz ile açıklanan avans fiyat ile üreticimiz bu gün piyasada malını değerinde satıyor" diye konuştu.
 
LİSTESİNDEKİLER BİLE OY VERMEDİ!..
Genel kurulda gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından 4 yıllığına kooperatif yöntemini ve birlik temsilcilerini belirlemek için seçime geçildi. Yapılan oylama sonucunda Mehmet Tural, kullanılan 318 oydan 281’i alarak yeniden başkan seçildi. Genel kurulda diğer aday Saffet Ergin 22 oy alırken 15 oy ise geçersiz sayıldı. Ergin'in 30 kişilik liste ile girdiği genel kurulda kullanılan 318 oyun sadece 22’sini alabilmesi, "Kooperatif üyeleri tüccara ayçiçeği sattığını belirten başkan adayına ders verdi" şeklinde yorumlandı.


-Havza Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Genel Kurulu'nda yeniden başkanlığa seçildi.

'KOOPERATİF, ORTAK MALIMIZ!..'
Genel kurul sonrası bir konuşma yapan Kooperatif Başkanı Mehmet Tural, genel kurula katılanlara teşekkür ederek, "Bizler her zaman ortaklarımızın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Kardeşimiz aday oldu. Bu bir bayrak yarışı. Sizlerin tercihi ile bizler yolumuza devam ediyoruz. Sizlere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kooperatif hepimizin ortak malı ve buraya sizler ile beraber sahip çıkacağız" dedi.


 
İŞTE YENİ YÖNETİM...
Yapılan seçimler sonucu kooperatif yönetimi Mehmet Tural, Enver Tunçay, Arslan Ünal ve Tahsin Ergin'den oluştu. Kooperatifin Birlik temsilcileri ise Fahri Şahin, Etem Kurultay, Bekir Kaya, Kemal Sözen, Mustafa Yılmaz, Mustafa Ercan, Mustafa Ünal, Mehmet Bıyık, Mustafa Salman, Ahmet Tezcan ve Ahmet Ergin olarak belirlendi.


-Karadenizbirlik Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Şahin

FAHRİ ŞAHİN: EN BÜYÜK ADALET HALKIN ADALETİDİR
Genel kurul öncesi kooperatife 'sahte üye' kaydetmekle suçlanan Karadenizbirlik Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Şahin, seçim sonuçlarıyla ilgili olarak, "En büyük adalet halkın adaletidir. Halk hem seçer, hem yargılar. Bugün burada olan da odur. Çiftçimizin takdirini herkes gördü. Çok daha güçlü bir yönetimle çiftçimiz için çalışmaya devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu. - Samsun Haber


 

Yorumlar (0)