Karadeniz'de 'Kaçak Palamut' isyanı!

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, yasak olmasına rağmen bazı balıkçıların palamut avladığını belirterek, "Yasak olan her şeyi ticarete soktular" tepkisini gösterdi

Karadeniz'de 'Kaçak Palamut' isyanı!
banner1314

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, bazı balıkçıların yasak olduğu halde palamut avladığı bilgisinin kendilerine ulaştığını söyledi. 

Kooperatif Başkanı Mustafa Karakaş, kaçak avcılara adeta isyan etti.

KÜÇÜK TEKNELER AVA BAŞLADI
Bu konuda gerekli yasal işlemlerin başlatılacağını söyleyen Karakaş, şöyle konuştu:

"Birkaç gün öncesine kadar palamut balığını denizin üstünde atlarken, zıplarken görüyorduk. İki günden beri tutulmaya başlandı. Şu anda palamut çok küçük yavru halinde. Küçük tekneler, küçük sandallar bu konuyu abartarak balık avlamaya ve işin ticaretini yapmaya başladılar. Yasak olan şeyi ticarete soktular. Bu kesinlikle olmamalı." 

Bu konuda gerekli tedbirleri almaya başladıklarını vurgulayan Karakaş, "İnşallah bugün itibaren mümkün olduğu kadar balık avlamayı engelleyeceğiz. Yasaksa hepimize yasak. Birinin zevki söz konusu, birinin ekmeği söz konusu. Biz ekmeğimizin peşindeyiz. Biz bunu tutmuyoruz. Günü gelene kadar da tutmayacağız. Kimsenin de bu balığı avlamaya hakkı yok" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300