banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Karaaslan: Türkiye'nin dönemi olacak

banner1357

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Türkiye'nin salgın sürecinin en az sıkıntıyla geçiren ülkelerin başında geldiğini belirterek, "Salgın sonrası başlayan yeni dönem Türkiye’nin dönemi olacaktır” dedi

SAMSUN HABER 19.06.2020, 09:07 19.06.2020, 10:06 Ayşe Çolak
150
Karaaslan: Türkiye'nin dönemi olacak
banner1353
banner1375

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, yeni tip koronavirüs sürecinde Türkiye’nin attığı adımları değerlendirdi.

HEPİMİZİN BAŞARISI 

Kovid-19 ile mücadelede Türkiye’nin ilk andan itibaren uyguladığı doğru strateji ve hızlı karar alma mekanizması sayesinde süreci başarıyla yönettiğini belirten Karaaslan, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin sağladığı hız ve koordinasyon gücüyle ülkemiz Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde atılan adımlar ile koronavirüs pandemisinin risklerine karşı vatandaşlarımızı korumuştur. Ülkemizde henüz hiç vaka görülmemişken önlemlerin alınmış olması, çok önemli sorunların önüne geçmemizi sağlamıştır. Türkiye’nin salgının önlenmesinde dünyada örnek alınan bir konuma gelmesi, devlet yönetimine hâkim olan stratejik aklın olduğu kadar 83 milyon olarak hepimizin ortak başarısıdır” ifadelerini kullandı.

FARKIMIZI ORTAYA KOYDUK

Bu zorlu süreçte, devletin tüm imkânlarıyla vatandaşlarımızın yanında olduğunu ifade eden Karaaslan, “Ekonomik anlamda en müreffeh ülkelerin dahi kendi vatandaşlarının ihtiyaçlarını gideremediğini, sağlık çalışanlarına maske temin edemediğini, sağlık sigortası olmayan insanların ölüme terk edildiğini hepimiz bu süreçte üzülerek gördük. Zengin olmakla övünen ülkelerin bu zenginliğini, halkının yararına kullanamadığı içinden geçtiğimiz süreçte acı bir şekilde ortaya çıkmıştır. Büyüyen, gelişen ve kaynakların adil bölüşümünü esas alan bir ülke olarak ekonomide, sosyal yardımlarda, yerli ve milli üretimde farkımızı ortaya koyduk. Hem sağlık hizmetlerimizle hem diğer alanlardaki tedbirlerimizle salgın sürecini en az sıkıntıyla geçiren ülkelerin başında geliyoruz. Salgın sonrası başlayan yeni dönem Türkiye’nin dönemi olacaktır” açıklamasında bulundu.

KURALLARA UYMALIYIZ

1 Haziran itibarıyla başlayan yeni normal dönemde kısıtların kademeli olarak kaldırıldığını, ekonominin çarklarının dönmeye başladığını anımsatan Karaaslan Samsunlulara, salgınla mücadelenin anahtarı olan “maske, mesafe ve temizlik” kurallarının önemini hatırlattı. Karaaslan, “Yeni normal olarak adlandırdığımız bu süreç; hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı, hayatımızda birtakım değişiklikleri zorunlu kılan, ortak alanlarda uyulması gereken bazı tedbirleri içeren bir dönem olarak öne çıkıyor. Bu süreçte kurallara riayet etmeyi sürdürmemiz, koronavirüs salgını tamamen ortadan kalkıncaya kadar, risklerden kendimizi, ailemizi ve yakınlarımızı korumak adına kurallara harfiyen uymaya devam etmeliyiz. Bunu yaparken paniğe ve rehavete neden olacak her türlü davranıştan kaçınmalıyız” dedi.

Karaaslan, toplumu endişeye sevk eden birtakım açıklamalar yapıldığını belirterek, yetkililerin açıklamalarının dışında hiçbir açıklamanın dikkate alınmaması gerektiğinin altını çizdi.
 

Yorumlar (0)
24°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 14 Temmuz 2020
İmsak 03:10
Güneş 05:06
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:15
Yatsı 22:02