banner1496

banner1345

banner1334

Karaaslan SMG'ye konuştu: Birliği sağladık, sıra hizmette - Samsun Haber

banner1357

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti milletvekilleri ve 40'a yakın bürokratın katılımıyla yapılan toplantıya ilişkin, "Birlik ve beraberlik ruhu ve çalışma azmiyle Samsunumuz için hazırladığımız projeleri hızla hayata geçireceğiz" dedi

SAMSUN HABER 12.01.2020, 11:28 Ayşe Çolak
455
Karaaslan SMG'ye konuştu: Birliği sağladık, sıra hizmette - Samsun Haber
banner1353
banner1375

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun'daki kamu kurumlarından 40'a yakın bürokratla, DSİ 7. Bölge Müdürlüğü'nde bir araya gelmiş ve Samsun'da bir süredir gündemde olan yeni sanayi alanlarının belirlenmesi başta olmak üzere, yeni projeler detaylı bir şekilde masaya yatırılmıştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, toplantıda  istihdama yönelik yürütülen çalışmalar ve gelecek stratejilerinin masaya yatırıldığını söyledi.

SAMSUN HER YÖNÜYLE KONUŞULDU

Çiğdem Karaaslan Samsun Canlı Haber TV'ye yaptığı açıklamada; DSİ'de yapılan toplantıda gelecek stratejilerinin masaya yatırıldığını belirterek, "Hem Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nda hem de DSİ'de, Samsun Valisi Osman Kaymak'ın, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in, milletvekillerinin, kadınların, genç girişimcilerin katılımıyla şehrin önümüzdeki döneme dair almış olduğumuz bir takım kararları birlikte konuştuk. Hedefleri de gözden geçirdik. Yani aslında bu şehirdeki bütün bu şehrin geleceğine yön veren aktörler bir arada oturduk, bu sefer daha uzun süren bir toplantı gerçekleştirdik. Yeni organize sanayi bölgesi ile ilgili meselelerimiz gündemdeydi. Bunun dışında Samsun'un önümüzdeki dönem hem turizmiyle ilgili hem de gelecek stratejisiyle ilgili konular hem ilgili bürokratların ya da ilgili müdürlüklerin çözülmesini beklediği acil konularımız gibi bütün meseleleri bir gözden geçirdik" diye konuştu.

Samsun'da istihdama yönelik çalışmaların sonuçlarını görmeye başladıklarını ifade eden Karaaslan, "Hatta bu durum hızlanarak devam edeceğini umut ediyorum.  Çünkü birlik ve beraberlikten her zaman güç doğar. Şu anda bütün ilgili aktörler olarak, bunu sağlamış durumdayız.  Belediye başkanlarımızla da biraraya gelip şehri değerlendireceğiz. Pazartesi günü de Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin de bir takım çalışmaları var onları da değerlendireceğiz. Kısacası birlik ve beraberlik ruhuyla çalışma azimiyle Samsunumuz için projeleri hayata geçirecek bir iradeye sahibiz. Bu iradenin gücünü de en çok tabi ki birlik beraberlikten alıyoruz" dedi.

Dilber BAHADIR 

Yorumlar (0)
27°
az bulutlu
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 03:43
Güneş 05:26
Öğle 12:46
İkindi 16:39
Akşam 19:56
Yatsı 21:32