banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Kara propagandaya Samsun'dan sert tepki - Samsun haberleri

banner1357

Samsun'daki ziraat odalarının başkanları, Avrupa ve Amerika’da Türk fındığına karşı yapılan kara propagandaya sert tepki gösterip, "Fındığımızın eşi benzeri yoktur,  fındığımızla gurur duyuyoruz" dedi

SAMSUN HABER 06.09.2019, 08:32
Kara propagandaya Samsun'dan sert tepki - Samsun haberleri
banner1353
banner1375

Paris Üniversitesi Diplomatik ve Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Naciye Selin Şenocak, Avrupa’da Türk fındığına karşı insan emeği sömürüsü yapıldığı ve aflatoksinli olduğu yönünde kara propaganda yürütüldüğünü söyledi. Açıklamayı değerlendiren Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün ve Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, Türk fındığına sahip çıkılması gerektiğini ifade etti.

TÜRK FINDIĞI ÖNEMLİ
Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, Türk fındığının dünyada önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, "Türk fındığı dünyada birinci sıradadır. Kara propagandayı yapan güçler, bu durumu hazmedemiyorlardır. Nasıl olur da böyle bir şey yaparlar anlamış değilim.  Çünkü bizim fındığımızın eşi benzeri yok. Bu yapılanları kale bile almıyorum. Herkes bilsin ki Karadeniz Bölgesi'nde yetişen fındık dünyada liderdir, eşi benzeri yoktur. Biz fındığımızla gurur duyuyoruz. Yapılan şeyler doğru değil" dedi.

DÜNYANIN EN KALİTELİSİ
Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muaammer Aydemir de, "Yani en önemli stratejik ürünlerimizden bir tanesi fındık.  Avrupa ve Amerika kendi çıkarları için kara propaganda yapıyor. Dünyanın en kaliteli fındığın Karadeniz Bölgesi'nde yetiştiğini herkes bilir. Biz de bunu beyan ediyor, arkasında da duruyoruz. Bu belirli güçlerin oyunudur. Kesinlikle doğru bulmuyoruz" diye konuştu.

İNANMIYORUM
Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün ise yapılanlara inanmadığını belirterek, "Ben bu haberlere inanmıyorum. Giresun ve Ordu fındığı kadar kaliteli fındık mı var ? Eğer bu fındık bu kadar önemli olmasa dünyanın sayılı firmaları talep eder mi ? Asılsız buluyorum. Olumlu değerlendirmiyorum" ifadelerini kullandı

Dilber BAHADIR 


 
 

Yorumlar (0)