Hilas Otel

Çelik İnşaat

İŞKUR'dan Samsunlulara 'istihdam' çağrısı

İŞKUR Samsun İl Müdür Yardımcısı Sait GÜL, "Kurumumuzun temel hedefi istihdam. Meslek eğitim kursları ve işbaşı eğitim programlarıyla, size yardımcı olabilmek adına yoğun bir şekilde çalışıyoruz" dedi.

İŞKUR'dan Samsunlulara 'istihdam' çağrısı

Samsun'un Tekkeköy İlçesi'nde bulunan bir otelde Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği (MOBİD) ve İŞKUR'un ortaklaşa düzenlediği toplantıda, MOBİD üyelerine İŞKUR'dan yararlanma şartları ve istihdam gibi konularda bilgilendirmeler yapıldı.
İŞKUR iş ve meslek danışmanı Mehmet Öztürk, 'Mesleki Eğitim, İstihdam, İşbaşı Eğitim Programları ve Teşvikler ile İlgili' konulu MOBİD üyelerini bilgilendirmek amaçlı sunum gerçekleştirdi. 

TEMEL HEDEF İSTİHDAM
MOBİD ve İŞKUR'un ortaklaşa düzenlediği bilgilendirme toplantısında İstihdamın önemine vurgu yapan İŞKUR Samsun İl Müdür Yardımcısı Sait Gül, " İŞKUR'un hangi teşvikleri vardır, nelerden yararlanabilirsiniz? Bunlar üzerine sizlere bilgilendirme yapmayı amaçladık. Öncelikle kurumumuzun temel hedefi istihdam. Meslek eğitim kursları ve işbaşı eğitim programlarıyla, size yardımcı olabilmek adına yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bizler işsizliği azaltmak adına gerekli çalışmaları yaparken, yaptığımız teşviklerle sizlere de istihdam konusunda olanak sağlamayı hedefliyoruz" dedi.

İŞBİRLİĞİ YAPALIM
İşçi ve işverenlerin yanında olduklarını hatırlatan İŞKUR Samsun İl Müdür Yardımcısı Köksal Kır, "Biz devletin imkanları sizler için kullanmak istiyoruz. Bir çok konuda sizlerin faydasına, sizlerin görüşlerini de alarak iyileştirmeler yapıyoruz. İŞKUR olarak işçi ve işverenin her zaman yanındayız. Sizler de bizlerle işbirliği yapmaktan asla kaçınmayın" diye konuştu.

Toplantı, karşılıklı soru- cevap ve fikir alışverişlerinin ardından katılımcıların toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

Haber: Hande ONAT - Mustafa TOGUR
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aynur yesilkir
Aynur yesilkir - 6 ay Önce

Is ariyorum nereye gittiysem biz arariz dediler aramadilar zor durumdayim ise ihtiyacim var cocugumu okutmak icin calismam lazim yardimci olursaniz minnettar kalirim

SIRADAKİ HABER