İlkadım’da 2018’in ilk ruhsatları

Samsun Haber: İlkadım’da 2018 yılında ilk İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarını alan işletmelere ruhsatlarını Belediye Başkanı Erdoğan Tok verdi

İlkadım’da 2018’in ilk ruhsatları

Samsun Haber - İlkadım’da 2018 yılının ilk İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarını Çelik Kapı Bayii ve İletişim Sektöründe hizmet verecek iki yeni esnafa İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok teslim etti. 

Firma yetkilileri ile sohbet eden Başkan Tok, “İlkadım İlçemiz sınırlarında açılan her yeni işyeri yeni istihdam demektir. Bu nedenle hem küçük esnafımızın hem de daha büyük yatırımcıların yasal mevzuatla ilgili işlemlerinde kolaylık sağlamak ve esnafımızla iletişimimizi daha sağlam kurmak amacıyla İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarını personelimiz teslim etmekte. Yeni yılın ilk ruhsatını 2018 yılının şehrimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olması dileklerimle teslim etmekten mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu. Ruhsatın teslim edilmesinin ardından yine Başkan Tok tarafından firma sorumlusu ve personellerine Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edildi.

SAMSUN’UN EKONOMİ LOKAMOTİFİ İLKADIM
İlkadım Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 2017 yılında yeni ruhsat başvurusu yapan 708 iş yerinden, ruhsat alarak hizmete başlayan 647işyeri olduğu bildirildi.

Yoğun nüfusunun yanı sıra Kamu Kurumlarının hemen hemen hepsinin ilçe sınırları içerisinde yer alması ve yerli turistin artan ziyaret sayısı nedeniyle şehrin ekonomi lokomotifi durumunda olan İlkadım’ da 2017 yılında 552Sıhhi İşyeri Ruhsatı, 52Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yeri Ruhsatı, 34Gayrı Sıhhi Müessese Ruhsatı, 7Hafta Tatili Ruhsatı ve 2 Canlı Müzik İzin Ruhsatı ile toplam 647yeni ruhsat İlkadım Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünce verilmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner650

banner826