banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

İlkadım MEMGE'den  İstihdama büyük katkı 

banner1357

Türkiye genelinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından en başarılı projelerden birisi olarak seçilen Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor (MEMGE) Projesi sektörde birçok iş alanı açmaya devam ediyor

SAMSUN HABER 18.09.2018, 17:43
İlkadım MEMGE'den  İstihdama büyük katkı 
banner1353
banner1375

İlkadım Belediyesi, Samsun Lokantacılar Tatlıcılar, Pastacılar, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ortaklığında ve İŞKUR ile Milli Eğitim Müdürlüğü ve KOSGEB işbirliğiyle yürütülen MEMGE, bugüne kadar 100’e yakın kişiyi iş sahibi yaparak istihdama katkı sağladı. 

4'ÜNCÜ DÖNEM BAŞLADI
Proje sorumluluğunu üslenen Samsun Lokantacılar Tatlıcılar, Pastacılar, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Balcı, amaçlarının iş ve meslek ahlakının unutulmamasını sağlamak olduğunu belirterek, “2’nci yılımızda 4’üncü dönem kursumuza başlamanın mutluluğunu yaşarken, bir yandan da gelecek dönemler için planlamamızı yapıyoruz” dedi. 

HEM İŞ HEM AHLAK VERİLİYOR
İstihdam hedefli çalışmalara tam destek verdiğini ve vermeye devam edeceğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ise, “MEMGE kursumuza büyük önem veriyoruz. Çünkü burada büyük bir oranda istihdam sağlanırken gençlerimiz güzel bir ortamda sadece mesleklerinin teknik bilgilerini değil ahlak kurallarını da öğreniyor. Ahilik kültürünün devam etmesine katkı sağlayan ve gençlerimize Ahilik kültürünü aşılayan eğitmenlerimiz ile örnek bir tablo oluşturarak başarıyı sağlamış olduk. Buradan mezun olan kursiyerlerimiz işe başladıklarında çevrelerinde iyi örnek gösterilen insanlar oluyor. Güzel bir aile ortamının sağlandığı kursta birçok ünlü ustadan önemli bilgiler öğrenme şansı buluyor. Aynı zamanda hizmet sektöründe kentimizin gelişim göstermesine de katkı sağlıyorlar. Ben bu projeye emek harcayan herkese ve mezun olduktan sonra bile bizlerin gurur duyduğu elemanlar olan kursiyerlerimize teşekkür ederim” diye konuştu. 


                                   

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 21 Şubat 2020
İmsak 05:49
Güneş 07:14
Öğle 12:53
İkindi 15:52
Akşam 18:23
Yatsı 19:42