Hilas Otel

Çelik İnşaat

İlkadım Kaymakamı Atlamaz’a duygusal veda!

Samsun İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz’ın Denizli Vali Yardımcılığına atanmasının ardından İlkadım Ihlamur Kafede veda yemeği düzenlendi. Kaymakam Atlamaz İlkadımlılara veda etti

Samsun İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, son çıkan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile birlikte Denizli Vali Yardımcılığı görevine atandı. Kaymakam Atlamaz için düzenlenen veda yemeğine İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’NIN yanı sıra bürokrasi ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.


 
‘KENDİSİNDEN ÇOK İSTİFADE ETTİK’
Veda yemeklerinin çok zor olduğuna vurgu yapan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Ben değerli Kaymakam’ımızdan inanın 4 yıllık bir süre içerisinde abikardeş ilişkisi içerisinde bir süreci hep beraber yaşadık. Çok tecrübeli, bilgi birikimi olan, bilgi birikimiyle çok istifade ettiğimiz bir abimiz oldu. Zaman zaman hep abi gibi konuşurduk kendisiyle, yani aramızda hiçbir zaman resmi mesafe olmamıştır. Orada da bizleri en iyi şekilde temsil edeceğine, başarılı hizmetlere imza atacağından hiç şüphemiz olmamalı. Ben ailesiyle, çocuklarıyla sağlıklı ve uzun ömürlü bir hayat sürmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. 

‘AYRILIĞIMIZ, ŞAİRİN ÖLÜMÜ GİBİ’
Atakum Kaymakamlığına atandığında enkaz devralmadığına dikkat çeken Samsun Atakum Kaymakam’ı Namık Kemal Nazlı, “Ben Atakum’ da çalışmaya geçen yıl başlamıştım. Atakum’ a başladığımda enkaz devralmadım. Gayet güzel bir ilçe devraldım. O da sizin şuanda en kalbi duygularla hissiyat yaşadığınız, ayrılığına şahitlik yaptığınız Turan abi sayesinde oldu. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.Bizim ayrılığımız şairin ölümü gibidir. Şair bedenen ölür gider ama yazdıkları sonsuza kadar okunur. Turan abinin de İlkadım’ da yapmış olduğu hizmetler, Samsun halkı tarafından büyük bir incelikle yaşatılacak, anılacak ve unutturulmayacaktır” diye konuştu.

ATLAMAZ’DAN DUYGUSAL VEDA
Yemekte duygusal bir hikayeyle veda konuşması yapan Samsun İlkadım Kaymakam’ı Turan Atlamaz, “Bir geleneksel Çin öyküsünde su taşıyan bir işçi varmış. Bu su taşıyan işçinin testisinden birisi delikmiş. Bu her gün testilerine suyu dolduruyor, ama hedefine vardığında testinin birisi yarım, birisi tam. Bunu görenler derlermiş ki bu adam deli mi, bu adam akılsız mı? Bu testinin deliğini bile bile senelerdir aynı delik testiyle su taşıyor. Bir gün durdurmuşlar kendisine sormuşlar. Demiş ki yolun sağ tarafına dikkat ediyor musunuz? Rengarenk çiçekleri görüyor musunuz? Ben o çiçekleri nasıl yetiştirdim sanıyorsunuz? Demiş. Saygılar sunuyorum” diyerek Samsunlulara veda etti.

Haber: Uğur ATICI

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER