banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

İlkadım'da tapu için yeni dönem - Samsun Haber

banner1475

Samsun'un İlkadım ilçesinde vatandaşın belediye ile tapu arasında gidiş gelişlerinin önüne geçecek, 'Elektronik Belge Yönetim Sistemi' uygulamaya giriyor

SAMSUN HABER 11.12.2019, 13:29 Adrm
İlkadım'da tapu için yeni dönem - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Haciz ve haciz telkinlerinin belediye tarafında koyulup kaldırmasını sağlayan, 'Elektronik Belge Yönetim Sistemi' protokolü  İlkadım Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İlkadım Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü arasında imzalandı. Uygulama ile vatandaşın belediye ile tapu arasında gidiş gelişlerinin önüne geçilecek.


 
İlkadım Belediyesi hayatı kolaylaştırmak adına teknolojik altyapısını her geçen gün geliştirirken; tapuda yeni bir dönemi başlattı. Bundan böyle haciz ve haciz telkinlerinin elektronik ortamda belediye tarafında koyup kaldırılacak. İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık, "İmzalanan protokol ile kurulan ortak sistemde haciz ve haciz telkinlerine ait  işlemleri için istenen belgeler elektronik ortamdan Tapu Müdürlüğü ile paylaşılacak. Bu sayede vatandaşlarımız kurumlar arasında git-gelden kurtulmuş olacak .Belediye için ise alacakların tahsilden müdürlüklere evrak yazarak sonucun gelmesi için beklenen süreden ve kağıt israfında gereksiz evrak yükünden kurtulma sağlanacak" diye konuştu.

DÜŞÜK İŞ VERİMLİLİĞİ  KALKACAK

İlkadım Tapu Kadastro Nihal Bayraktar Çöl ise; Tapu dairelerinde özellikle geçmiş yıllardaki kayıtlara ulaşmak uzun zaman alıp gereksiz iş yükü oluştuğunu hatırlattı. Çöl, "İlkadım Belediyemizle imza altına aldığımız bu protokolle haciz işlemleri için elektronik ortamda bu işlemler belediyemiz tarafında yapılabilecek. Bu sayede bilgiye ulaşım anlamında büyük rahatlık sağlanacak" dedi.

Yorumlar (0)
banner1474
14°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 28 Ocak 2020
İmsak 06:14
Güneş 07:43
Öğle 12:53
İkindi 15:28
Akşam 17:53
Yatsı 19:16