banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

İlkadım'da sertifika heyecanı

banner1357

İlkadım Belediyesi ve Lokantacılar, Pastacılar, Tatlıcılar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası iş birliğince düzenlenen, MEMGE Okulunun yetiştirme kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi.

SAMSUN HABER 20.03.2019, 17:05 20.03.2019, 17:09
banner1353
banner1375

İlkadım Belediyesi ve ve Lokantacılar, Pastacılar, Tatlıcılar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası iş birliğince hayata geçirilen Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor (MEMGE) okulunu başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifaları teslim edildi.

121 KURSİYER BELGE ALDI
Türkiye Diyanet Vakfı Konferans Salonunda düzenlenen törende, 5. dönem kursta verilen eğitimin sonunda aşçılık, pastacılık, pidecilik ve servis elemanı kurslarını başarı ile tamamlayan 121 kursiyere protokol üyelerince sertifikaları verildi. Kursiyerler öte yandan girişimcilik eğitimi ve sertifikası, hijyen eğitimi ve sertifikası da aldı.


 
'EN KEYİF ALDIĞIM PROJE'
Törende söz alan  İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Erdoğan Tok, görevde olduğu süre zarfında en keyif aldığı projenin MEMGE olduğunu belirterek şu ifadelerde bulundu;
 “Alt yapıyı oluşturduktan sonra bu işe Bismillah dedik. Burada meslek edindiriyoruz. Meslek edindirdikten sonra da buradaki çocuklarımızın büyük bir kısmı iş sahibi oluyor. Yerel yöneticiler olarak işsizliğe bir çare olma noktasında alt yapı yapmak durumundayız. Sadece bu değil diğer meslek edindirme kurslarımızı da sayısını artırarak inşallah işsiz gençlerimize meslek edindireceğiz. Onları iş sahibi yapmanın mücadelesini veriyoruz” 

'GIDA SEKTÖRÜ ÖNEMLİ'
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise, “Artık herkes Türkiye’de istediğini yapamayacak. Mutlaka bunun bilgisine alacak. Gıda sektörü önemli bir mesele. Genç kardeşlerimizin hayata hazırlanmasında, kendi mesleklerini yapabilmesi ya da çalıştıkları yerin standardını yükseltmesi açısından önemli bir proje” şeklinde konuştu.

YENİ ZELANDA VURGUSU
Samsun Valisi Osman Kaymak da, “İnsanlar bizden iş istiyor. Onlara, ‘bir mesleğin var mı’ diye soruyoruz. Bir mesleği olmayana iş bulmak çok zor. O anlamda bu kurs önemli bir sektörde belge vererek bence çok kutsal bir iş yapıyor. Bundan 100 yıl önce Türkiye varlık mücadelesi verdi. Türkiye yok olmak üzereyken Kurtuluş Mücadelesi'nin ışığı Samsun’da yakıldı. O anlamda Samsunlular milliyetçi ve vatanperver insanlar. Eğriyi, doğruyu çok iyi gören insanlar. Bugün Türkiye tekrar bu varlık yokluk mücadelesini sürdürüyor. 3 yıl Tunceli’de görev yaptım. Orada oynanan oyunları gördüm. Güneydoğu’da 40 yıldır savaş sürüyor. Memleketin evlatları şehit oluyor. 15 Temmuz darbesi de oyun değildi. Çok uyanık olmak durumundayız. Siz unutsanız bile tarihinizi adam Yeni Zelanda’da hatırlatıyor. ‘Unutmadım’ diyor. Silaha Cumhurbaşkanımızın ismini yazıyor. Türkiye çok ciddi bir sorumluluk altında” açıklamasında bulundu.

Törene ayrıca, MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Müftüsü Veysel Çakı, Lokantacılar, Pastacılar, Tatlıcılar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Balcı, kurum müdürleri ve çok sayıda kursiyer katılım gösterdi.
                      

Yorumlar (0)
banner1474
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 21 Şubat 2020
İmsak 05:49
Güneş 07:14
Öğle 12:53
İkindi 15:52
Akşam 18:23
Yatsı 19:42