banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

İlkadım'da geri sayım: Büyük açılışa 75 gün

banner1357

Samsun Haber: İlkadım Belediyesi’nin yeni hizmet binasının resmi açılışını, 75 gün sonra Samsun ve Türkiye için önemli bir tarih olan 19 Mayıs’ta yapacaklarını söyleyen Başkan Tok, “Vatandaşımıza verdiğimiz sözü tutmak için görevimizin başındayız ”dedi.

SAMSUN HABER 07.03.2018, 09:14
İlkadım'da geri sayım: Büyük açılışa 75 gün
banner1353
banner1375

Samsun Haber - İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kıran Mahallesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında Ulugazi TOKİ Konutları önünde inşasının tamamlanmasına sayılı günlerin kaldığı belediye yeni hizmet binasındaki çalışmaları inceledi.  Tok, inşasının bitme aşamasına geldiği hizmet binasının son durumu ile ilgili mühendislerden bilgi aldı.

19 MAYIS’A YETİŞECEK
Sık sık inşaat alanını gezerek incelemelerde bulunan Başkan Tok, “Vatandaşımıza verdiğimiz tutmak için görevimizin başındayız. Hamt olsun bu sözümüzü de tutacağız. İnşaatımızda son aşamaya geliyoruz ve 19 Mayıs’ta binamızı tamamlamış olacağız. Yıllardır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen belediye yeni hizmet binasını inşa etmenin gururunu yaşıyoruz. 24 yıl aradan sonra ilçemize ve vatandaşlarımıza yakışan yeni hizmet binasını yapmak bize nasip oldu" diye konuştu.

"TEK ÇATI ALTINDA DAHA KALİTELİ HİZMET"
1994 yılında Samsun Belediyesi’nden ayrılarak belde kimliği kazanan İlkadım, 2008 yılında yapılan düzenleme kapsamında Gazi ve Yeşilkent beldelerini sınırlarına katarak İlkadım ilçe Belediyesi hüviyeti kazandı. Birleşmeden sonra idari ve teknik birim olarak İlkadım ve Gazi hizmet binalarında yaşanan sıkıntılar, yeni hizmet binasının tamamlanmasından sonra sona erecek ve tüm birimler tek çatı altında toplanacak.

"ŞEHRİ GÜNEYE DOĞRU GELİŞTİRECEK"
9 ay önce resmi temel atma merasimi yapılan 75 gün sonra resmi açılış merasimi yapılacak olan Belediye Yeni Hizmet Binası’nın inşaatı ile ilgili açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “10 Haziran 2017 Cumartesi günü görkemli bir temel atma töreni yapılan yeni belediye hizmet binası bir külliye hüviyeti taşırken, aynı anda birçok soruna da çözüm olacak. Gazi ve İlkadım olmak üzere iki ayrı binada vatandaşlara hizmet vermekte yaşanan aksaklıklara çözüm olacak olan yeni hizmet binamız,  modern mimarisiyle bölgesinin kentsel gelişimine de önemli ölçüde katkı sağlayacak. Şehir merkezindeki yoğunluğu rahatlatacak olan yeni belediye hizmet binasının mevcut varlığı şehrin güneyinde bulunan alanları da geliştirecek. Şehrin güneye doğru gelişimini tetikliyor.” dedi

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 22 Ocak 2020
İmsak 06:18
Güneş 07:47
Öğle 12:51
İkindi 15:22
Akşam 17:45
Yatsı 19:09