banner1313

banner1300

banner1334

İlkadım'da büyük buluşma

Yağızspor Tesisleri Sahibi Halit Kol tarafından düzenlenen kahvaltıda; Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ile İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, mahallelilerle buluştu

SAMSUN HABER 04.03.2019, 09:30

Yağızspor Tesisleri Sahibi Halit Kol tarafından düzenlenen kahvaltıda; Adalet, Fevzi Çakmak,  Kazım Kurabekir, Bahçelievler ve Derebahçe mahallesinden çok sayıda davetli, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ile İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok ile buluştu.

DEMİR VE TOK'A TEŞEKKÜR
Buluşmanın bir vefa örneği olduğunu ifade eden Yağızspor Tesisleri Sahibi Halit Kol, tesislerin açılışını yapan eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir başta olmak üzere, bu davete katılanlara teşekkür ederek, "Sayın Bakanım Mustafa Demir'i ve Belediye Başkanımız Sayın Erdoğan Tok'u şimdiden tebrik ediyorum. Her iki isim de her zaman ellerini taşın altına koyarak, bizimle birlikte oldu. Sayın başkanlarımızın sadece burada oy için olmadıklarını gayet iyi biliyorum. Bu mahallelere çok şey kazandıran Belediye Başkanımız Erdoğan Tok'a bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

MAHALLENİN YÜZDE 5'İ AKRABAM
Adalet Mahallesi'nde  yaşanan sorunları da dile getiren Kol, "Mahallenin yüzde 5'i akrabam. Emsal kararlarında binaların 1 ya da 2 kat daha fazla olması için söz aldık. Bu da meclisten geçebilir. Bu sorunları çözecek insanlar burada. Biz de vefa örneği göstereceğiz. Onlardan da elinden geleni isteyeceğiz. Daireler ucuz olduğu için tanımadığımız birtakım insanlar da bu bölgeye gelebiliyor ve bazen istemediğimiz şeylerin olduğunu biliyoruz. Hep beraber el ele verip, bu bölgeyi Samsun'un en güzel mahallesi yapacağız" ifadelerine yer verdi.

DEĞER KATIYORUZ
Konuşmasına Halit Kol'a teşekkür ederek başlayanBaşkan Tok, "İlçemizde, çok güzel işlere imza atmanın gururunu yaşıyorum. 255 milyonluk yatırım yaptık. Selahiye ve İlyasköy'deki camilerin altyapısını oluşturduk. Adalet Mahallesi'nde Hazreti Ömer Camisi'nin yıkılma aşamasında cami yapılana kadar belediyemizin arsasında mescit yaptık ve ibadetlerin yapılmasını sağladık" diye konuştu.

SORUNLARI BİLİYORUZ
Bölgenin sorunlarını bildiğini ifade eden Başkan Tok, "Kentsel dönüşümün olamadığı bölgelerde bir takım mağduriyetler yaşanıyor ancak gelecek dönemde bunların üstesinden geleceğiz. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Demir'in bu işlere yatkın olması bizim için büyük şans. Buranın sorunlarını bilen abimizle bu sorunları çözeceğiz. Bize inanın, güzel işler yapmanın mutluluğuyla, göğsümüzü gere gere huzurlarınıza geldik. Buradaki eksikliklerimizi de biliyoruz. Bu eksiklikleri de yine biz çözeceğiz. Samsun'un en gözde yeri burası. Yapılacak binalarla bu bölge, modern bir yerleşim alanı haline gelecek. Halit Kol ve ekibine teşekkür ediyorum. 31 Mart seçimlerinde de siz zaten her zaman bizim yanımızdasınız ama şu sandıkları bir patlatın. Siz sandıkta neşteri vurun, biz de seçimden sonra gerekeni yapalım" dedi.

BERABER ÇÖZECEĞİZ
Sorunları elbirliği ile çözeceklerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, "Adalet Mahallesi'nin yıllardır devam eden problemi çözülecek. 31 Mart'tan sonra bürokratik karar alma sürecinde aksaklık olmuş. Adalet Mahallesi sakinleri bu problem devam ettikçe rahat edemiyor. Binaların bu şekilde kalmasının kimseye faydası yok. Ramazan Bayramı'na varmadan o çalışmayı birlikte karar vereceğiz" diye konuştu.


 
BURASI SAMSUN'UN KALBİ
Demir, "Bu mahalle, Samsun'un kalbi konumunda. Yeni yapacağımız çalışma ile Samsun'un en modern, ulaşım ve otopark probleminin olmadığı, herkesin huzur ve güvenlik içerisinde yaşadığı bir mahalle olarak hayata geçecek. Sözünü veriyoruz. Belediyenin alacağı bir plan kararı ile hayata geçecek. Biz, hizmet insanlarıyız. Bunlar bizim işimiz. Sizler destek vereceksiniz. Cumhur İttifakı'nın en güçlük birlikteliğini biz Samsun'da sağladık. 31 Mart'ta bunun bereketini göreceğiz. Siz güç verin, 5 yıl gece gündüz koşturmak bizden. 11 sene önce bu tesisin açılışına geldim. Bazıları, 'Bakanlığı ve milletvekilliği döneminde ne yaptı?' diyor. Yapamadığımız hiçbir şey olmadı. Benden onlara selam olsun. Yüzü sert diyorlarmış. Sert biri değilim. Kavgayı sevmem ama gerektiğinde yaparım. 13 yılda işi hizmet olanın kavgada fırsatı, gözü olmaz. Önümüzdeki seçimlerden sonra hayırlı hizmetlerde bulunacağız" dedi.

YOĞUN KATILIM
Yağız Spor Tesisleri sahibi Halit Kol'un düzenlendiği kahvaltıya AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, MHP İlçe Başkanı İkram Eldemir, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Erol Köseoğlu, eski Atakum Belediye Başkanı Adem Bektaş ile mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Haber:Mustafa İNAN

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!