banner1219

İlkadım'da anlamlı sergi: Bağışlar Mehmetçik'e!

Samsun'da, İlkadım Belediyesi ve İlkadım Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile organize edilen ‘El Nakışı’ sergisi Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonunda açıldı

İlkadım'da anlamlı sergi: Bağışlar Mehmetçik'e!
banner1227

İlkadım Halk Eğitim Merkezi kurslarında 150 emekçi kadının yaptığı bine yakın el işi, sergide görücüye çıktı. 16-21 Nisan tarihleri arasında açık olacak sergide satılan ürünlerin tüm geliri Mehmetçik Vakfı'na bağışlanacak.

ERDOĞAN TOK'TAN SAMSUNLULARA ÇAĞRI
Serginin açılışına katılan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Eğitmen Ayla Kalaysız, kursiyerleri ile birlikte güzel bir birliktelik oluşturdu. 79 yaşında bir kursiyerimizin yapmış olduğu işi gördüm ve çok şaşırdım. Bu tür sergiler sürekli açılıyor. Fakat burada farklı bir iş yapılıyor. Sergi sonrası satılacak ürenlerden elde edilecek gelir, Mehmetçik Vakfı'na bağışlanmış olacak. Serginin en büyük anlamı da bu. Çünkü Mehmetçiğimiz son zamanlarda bu vatan için ve bizim güvenliğimizi sağlamak için çok ciddi mücadeleler veriyor. Dolayısıyla onlara destek amaçlı sergiyi açtık. Halkımızı 1 hafta sürecek olan sergimize bekliyoruz” dedi.

Eğitmen Ayla Kalaysız ise yaptığı açıklamada, "Kursiyerlerimizin ellerine ve emeklerine sağlık. Bu 8 ayın emeğidir. Çok emek verdik ve inşallah umduğumuzdan fazla satış yaparak Mehmetçiklerimize destek oluruz. ütün Samsunluları sergimize bekliyoruz" diye konuştu.

Haber: Caner AKYÜZ - Havanur SUBAŞI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148