banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

İbrahim Uzun:Memlekete hainlik eden düşmanımdır

Samsun Yol-İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı İbrahim Uzun, Cumhur İttifakı ailesini kahvaltıda ağırladı. Başkan Uzun, “Kim bu memleketin havasını teneffüs edip hainlik yapıyorsa o bizim düşmanımızdır" dedi

SAMSUN HABER 24.03.2019, 17:11 25.03.2019, 12:12
İbrahim Uzun:Memlekete hainlik eden düşmanımdır

Samsun Yol-İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı İbrahim Uzun, Cumhur İttifakı ailesini, Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Salonu’nda kahvaltıda ağırladı. Uzun, “Kim bu memleketin havasını teneffüs edip hainlik yapıyorsa o bizim düşmanımızdır" dedi.

GENİŞ KATILIM
Programa AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Erdoğan Tok, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Erdemir, AK Parti Samsun Gençlik Kolları Başkanı Cem Emre Çakan, Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan, Hak-İş Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, Yabancılar Pazarı Oyuncakçı ve Kırtasiyeciler Odası Başkanı Olcay İnanç, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Samsun Şube Başkanı Şener Aydın, eski İlkadım Belediye Başkanı Necmi Akkoyunlu, Samsunsporlu eski futbolcu Kenan Yelek, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, Şehzadeler Taraftar Derneği Onursal Başkan Cihan Kol, amatör spor kulüpleri temsilcileri, sendika üyeleri, antrenörler, meclis üyeleri ve partililer katıldı. 

YARI YOLDA BIRAKANLAR ŞEREFSİZDİR
Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Uzun, Cumhur İttifakı'nı desteklediğini belirterek, “Kim bu memleketin havasını teneffüs edip hainlik yapıyorsa, o bizim düşmanımızdır. Ben şartlar ne olursa olsun devletin yanındayım. 70 senesinden beri bu harekatın içindeyim. Rahmetli Atatürk, Tütün İskelesi'nden Samsun’a çıktığında Rumlar göbek attı burada. Üsteğmen de ekibi aldı dağa çıktı. Bu Samsun’un başkaldırışıydı. Ulusalcılar gerçekten ulusalcı olsalardı, şu an bu devletin yanında olurlardı ve emperyalizme köpeklik etmezlerdi. Devletimiz ikinci Kurtuluş Savaşını veriyor. Cumhurbaşkanımızın en büyük destekçisi Devlet Bahçeli'dir. Arkadaşlar, bu devlet bize lazım. Bu devlet canını dişine takmış bir devlet. Cumhurbaşkanımız korkak olsaydı eğer ve ona destek olmayan bir Devlet Bahçeli olmasaydı ne olacaktı? Olacakları hepimiz biliyoruz ve ben o yüzden devletten, milletten yana tarafım. Devletin, partinin gücünü almayanlar buraya bir tane çivi bile çakamaz. Kime iş, aş verdiysem benim dostlarıma, Cumhur İttifakı’na destek olmak mecburiyetindeler. Çünkü bu namustur, şeref borcudur. Ben ülkücünün, şerefli olduğuna inanıyorum. Her şartta devletinin yanında olur, teşkilatın aldığı karara saygı duyarlar. Teşkilatını yarı yolda bırakmalar ve zaten teşkilatını yarı yolda bırakanlar şerefsizdir” dedi.

SAMSUN’DAN HAİN ÇIKMAZ
Samsun’dan vatan haini çıkmayacağını ifade eden Milletvekili Köktaş, “Samsun’da vatan haini çıkmaz. CHP İl Başkanı benim için ‘çirkin siyaset yapıyor’ demiş. Millet İttifakı denilen, HDP’nin desteklediği partinin hesabını yapıyor musunuz siz? Bu hesabı yapmak zorundayız. Arkadaşlar 40 yıldır biz, terörün ve PKK’nın mücadelesini veriyoruz. Ben vatan, devlet, millet, bayrak, ezan, üretim, istihdam, ihracat, şehir milliyetçiliği yaparım. Bir koltuk için değil, bunlar için yaparım. Tecrübemizle Samsun’u daha yukarıya taşıyarak marka şehir haline getireceğiz” dedi.

CUMHUR İTTİFAKI ÖNEMLİ BİRLİKTELİK
Cumhur İttifakı'nın çok önemli bir birliktelik olduğunu dile getiren Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Demir, "Cumhur İttifakı, çok önemli bir birlikteliktir. Biz buralara kolay gelmedik.  Üstelik buraya gelmekten daha zoru burada kalmaktır. Kısa vadeli hesaplarla, hesabı yapılması gerekenin arasında büyük bir fark vardır. Cumhur İttifakı olarak hikmete yürüyeceğiz. Huzurlarınızda söz veriyorum. O hikmetli yoldan asla ayrılmayacağız. Bakanlarımız, vekillerimiz, devletimiz ve diğer herkes arkamızda. En önemlisi Samsun’a özel bir ilgisi olan Cumhurbaşkanımız yanımızda. Bu güzel ülkemize birlikte hizmet edeceğiz, sırtlanıp kalkındıracağız” dedi.

ÇOK ÖNEMLİ BİR SEÇİM
Seçimlerin çok önemli olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Tok,  "Çok önemli bir seçime gidiyoruz. Bu seçimler sadece belediye seçimleri değil beka meselesidir. MHP ve AK Parti’yle beraber güzel bir birliktelik oluşturduk. 6 günlük süre kaldı. Biz yaptıklarımızla geliyoruz dedik ve yapacaklarımızı anlatıyoruz. Gerçekten önemli projelere imza attık. Buralara yatırım gelmesini istiyorsak eğer iktidar partisinin belediye başkanını seçmemiz gerektiğini vurguluyorum" diye konuştu.

BİRLİKTE OLACAĞIZ
Her zaman birlik ve beraberlik içinde olacaklarını söyleyen AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, “15 Temmuz gecesinde hep birlikte Cumhuriyet Meydanında akın etmiş vatanperver insanlarla beraberdik. O gün beka meselesi nedeniyle milletini ve memleketini seven vatanperver insanların birlikteliğiydi. 31 Mart sonrasında da bu mücadeleyi çok güzel vereceğiz" diye konuştu.

GÜCÜMÜZÜ VERECEĞİZ
31 Mart günü devlete güç vereceklerini söyleyen MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, "Ülkücü küçük hesap yapmaz, bunlar küçük hesaplar yapılıyor. Büyük resim Türkiye Cumhuriyeti devleti ve bekasıdır. Ailemizde, çevremizde, eşimize, dostumuza ve nazımızın geçtiği kim varsa herkesi Cumhur İttifakı’na yönlendirmek zorundayız. Ülkücüysen destek vermek zorundasın. Biz mesajlarımızı bugüne kadar verdik ve üzerimize düşen her şeyi yaptık. Bu süreçte gece gündüz demeden, yağmurda çamurda, her an, her dakika ve her şartta sahadan çıkmayacağız” şeklinde konuştu.

BÖLÜNMEYECEĞİZ
Birlikte olup bölünmeyeceklerini söyleyen eski İlkadım Belediye Başkanı Necmi Akkoyunlu, "Böyle bir davet bana onur verdi. Önümüzdeki seçimlerin ülkemize milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Biz her zaman birlik olacağız, bölünmeyeceğiz ve parçalanmayacağız” dedi.
Program konuşmaların ardından sonra erdi.

Haber: Hande ONAT, Dilber BAHADIR, Merve İLHAN, Ekrem ASLAN, Uğur ATICI, Yasin KÖSE, Mustafa İNAN
 

Yorumlar (0)
19°
açık
Namaz Vakti 23 Eylül 2019
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:32
İkindi 15:56
Akşam 18:38
Yatsı 19:58