banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Hizmet, vatandaşın ayağına gidecek - Samsun Haberleri

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından gerçekleştirilen proje ile her mahallede kurulacak iletişim çadırı, hizmete hız katacak.

SAMSUN HABER 12.09.2019, 15:01 Ahmet Dirim
Hizmet, vatandaşın ayağına gidecek - Samsun Haberleri
banner1343

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından 'Yerinde hizmet, yerinde çözüm' anlayışıyla hayata geçirilen ''Belediye Mahallemizde'' projesi ile mahalle sakinleri taleplerini ilk ağızdan belediyeye iletebilecek. 

YOĞUN İLGİ
Çatalarmut Mahallesi'nde kurulan hizmet çadırını ziyaret eden Başkan Demirtaş, mahalle sakinleri ile sohbet ettikten sonra şeker kontrolü ve tansiyon ölçümü yaptırdı. Hizmet çadırına mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterirken, kurulan çadırda belediyenin her biriminden yetkililer bulunuyor. 

HİZMET ÇADIRINDA BULUŞACAKLAR
İlkadım'da hizmet seferberliği başlattıklarını dile getiren Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Hizmet çadırımızı her hafta başka bir mahallemize kurarak o mahallenin tüm ihtiyaçlarını ilk ağızdan dinleyerek, hızlı çözümler üreteceğiz. 'Belediye Mahallenizde' ismini verdiğimiz projeyle adeta o mahalleyi hizmetle kuşatacağız. Mahallemizin muhtarı, ilgili başkan yardımcımız ve birim müdürlerimiz, çevre sakinlerinin acil ihtiyaç ve taleplerini yerinde dinleyerek çözüme kavuşturacak. Bu sayede sorunları yerinde çözerek, hizmeti vatandaşımızın ayağına getirmiş olacağız. Ayrıca mahalle sakinlerimize sağlık ekiplerimizle birlikte ücretsiz sağlık taraması yapacağız" diye konuştu.

HALKIN HİZMETKARIYIZ
Tüm ilçe genelindeki mahallelere misafir olarak, mahalle sakinleri ile yerinde hizmet yerinde çözüm için bir araya geleceklerini belirten Başkan Demirtaş, ''Görevi devraldığımız günden itibaren belediyenin mali anlamda büyük bir borç yükünün altında olmasından dolayı hizmet yapmakta sıkıntı yaşıyoruz. İlçemizin farklı mahallelerinde yaşamlarını sürdüren mahalle sakinleri, mahalle muhtarlarımızın fikirleriyle bize yol göstermeleri ile farklı programlarla halkımızın sorunlarını elimizdeki imkanlar dahilinde çözüme kavuşturacağız. Biz; halkın hizmetkârlarıyız, hizmet etmenin mutluluğu hiçbir şeyle ölçülemez” ifadelerini kullandı. 

ÜCRETSİZ SAĞLIK TARAMASI
'Belediye Mahallemizde' hizmet çadırının kurulduğu mahallede İlkadım Belediyesi Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından mahalle sakinleri için ücretsiz sağlık taraması yapılacak. Vatandaşlara ücretsiz olarak şeker kontrolü, tansiyon ölçümü ve sağlık taraması yapılacak.

Yorumlar (0)
banner1311
17°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Namaz Vakti 16 Eylül 2019
İmsak 04:42
Güneş 06:08
Öğle 12:35
İkindi 16:05
Akşam 18:51
Yatsı 20:12