banner1313

banner1300

banner1334

Hilas Thermal Resort & Spa bölgenin gururu

Samsun'un Ladik İlçesi’nde 8 iş insanı tarafından kurulan Hilas Thermal Resort & Spa Şirketi, bölgenin kalkınması ve istihdamın artması adına hizmet sunan tek sağlık oteli olarak faaliyetini sürdürüyor. Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Dilmen, yatırımlarının devam edeceğini ifade etti

SAMSUN HABER 14.03.2019, 09:04 14.03.2019, 09:19
Hilas Thermal Resort & Spa bölgenin gururu

Samsun’un Ladik İlçesi'nde bölgesinin kalkınması ve istihdamın artması adına sağlık oteli olarak inşa edilen Hilas Thermal Otel, bünyesinde bulundurduğu kaynak suyunun sayısız hastalığa şifa olmasıyla birlikte, müşterilerine eşsiz doğa manzarası sunarak kaliteli hizmetin tek adresi oldu. Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına açıklamalarda bulunan Hilas Thermal Resort & Spa Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Dilmen, "Tek amacımız bölgenin istihdamına katkı sağlamak. Çalışanlarımızın yüzde 90’ını Ladikli vatandaşlarımızdan oluşturduk. Tesisimizde sağlıklı ve kaliteli hizmet sunmanın yanında, yatırım çalışmalarımız da hızla devam ediyor” dedi.  

LADİK'E DEĞER KATILIYOR
8
Ladikli iş insanıyla birlikte bölgenin kalkınması ve istihdamı arttırabilmek adına Hilas Otel’i inşa ettiklerini ifade eden Hilas Thermal Resort & Spa Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Dilmen, "Otelimizin adını rastgele koymadık. Bizim çocukluğumuzda bu bölgeye Hırlaz derlerdi. 1930'lu yıllardan kalma eski bir Ladik tanıtım broşüründe, buranın adının Hilas olduğu görünüyor. Hilas'ın anlamı ise su perisi demek. Suya yaşlı giriyorsunuz ve genç çıkıyorsunuz. 500 yıllık geçmişe sahip olan bu bölge, Evliya Çelebi'nin geldiği, burayı 'gençlik suyu' olarak nitelendirdiği ve Seyahatname adlı eserinde yer alıyor. Biz, bu tesisi bundan 8 yıl önce 30 yıllığına kiraladık ve işlettik. Sonrasında buraya bir yatırım yapma kararı aldık. Tesisin inşaatına başladıktan sonra bir şekilde arazi sorununu çözdük ve yanımızda bulunan 88 dönümlük araziyi satın almış bulunduk. Bizim açımızdan sevindirici ama zamanlama açısından biraz kötü oldu. Yine de yılmadık ve tesisimizi bitirdik. Yaklaşık 20 milyon liraya mal olan, 60 odalı termal tesisimiz hizmete girdi. Termal tesisimiz toplam 14 dönüm arazi üzerine kuruldu” dedi. 

BİR SAĞLIK OTELİ
Kaynak suyunun, gençlik suyu olarak adlandırıldığını ve içerisinde bulundurduğu minerallerin birçok hastalığa şifa olduğuna değinen Dilmen, "Otelimizde 50 standart oda, 10 tane de süit oda bulunuyor. 6 özel banyo ve içerisinde özel havuz var. Bu havuzlar da aileler isterse çocuklarıyla birlikte saatlik olarak kullanabiliyor. Kadınlar ve erkekler için ayrı olarak termal havuzlar, saunalar, kese odaları, masaj odaları ve hamam bölümleri bulunuyor. Piknik bahçemize özellikle yaz aylarında civar ilçe ve illerden insanlar geliyor. Piknik yaparken, termalden faydalanabiliyorlar. Otelimizin kaynak suyu, gençlik suyu olarak adlandırılıyor. Çünkü insanların ölü derilerinin gitmesini sağlıyor. İçerisindeki minerallerden kaynaklı saçta ve yüzde parlaklık sağlıyor. Biz burası için bir sağlık oteli diyoruz. Müşterilerimizin 1 hafta konaklaması ve burada günde en az 3 defa suyun içine girmesi ve sudan çıktıktan sonra suyun vücudunda kuruması çok önemli. Çünkü İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Müfit Zeki Karagülle'nin, buranın suyu ile ilgili verdiği raporda, suyun 34-36 derece olduğunu ifade etti. Romatizma, eklem, romatoid artrite, yumuşak doku, bel, boyun ağrılarına, ameliyat sonrası cilt hastalıklarına, sedef, egzama, akne ve nörolojik hastalıkları gibi sayısız hastalığa da çok faydalı olduğunu tıbbi olarak dile getirdi. Daha sonra burada ayak detoksu, sülük tedavisi ve ölü derilerin temizlenmesinde kullandığımız dünyaca ünlü balıklarımız da var" 
ifadelerini kullandı. 

YATIRIMLAR SÜRECEK
Bölgenin istihdamına katkı sağlamayı sürdürmek istediklerini ve bölgeden göçü durdurmak için çalışanlarının yüzde 90’ının Ladikli olduğunu belirten Dilmen, "Ana amacımız bölgenin istihdamına katkı sağlamak. Biz, burada yaklaşık 60 kişiyle çalışıyoruz. Çalışanlarımızın yüzde 90'ı Ladik’te yaşıyor. Ladikli gençlerimize eğitimler aldırdık. Dışarıdan getirdiğimiz profesyonellerden çalışanlarımıza eğitimler verdirerek, istihdam sağladık. Biz Ladik’in nüfusunun geriye değil, ileriye giderek göçü durdurmak istiyoruz. Bundan sonraki yatırımla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Projemiz bittiğinde yaklaşık 350 kişinin çalışacağı bir devre tatil ve devre mülkle beraber tatil kötü yapmayı planlıyoruz. Proje çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ladik Sanayici, Yönetici İş Adamları Derneğiyle başlayan ve içerisinde Ladik’te doğup büyümüş, dışarıda veya içeride iş yapan, belli derecelerde insan çalıştıran, yüksek mertebede bürokrat olan insanları bir araya getirerek böyle bir oluşuma başladık. Samsun'da turizme uygun çok fazla yerimizin olmasına rağmen, turizm açısından çok geride kalmış durumdayız. Herkes kendi bölgesinde yatırım yapmalı. Biz burada bir otel yaptık. Kayak merkeziyle, termali birleştirirdik. Birbirimize çok yakınız. Kayağa gelen insanlar burada termal keyfini yaşarken, termale gelen insanlar da kayak keyfini yaşayabiliyor. Müşterilerimizin en kaliteli şekilde sağlıktan ve hizmetlerimizden mutlaka yararlanmalarını isteriz” şeklinde konuştu. 

Haber:Hande ONAT 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!