Hayvan dostu kent: Atakum

Samsun Haber: Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın başlattığı seferberlikle ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirilen kedi evleri, mamamatikler ve köpek kulübeleri vatandaşların da desteğiyle sokak hayvanlarını yaşama bağlıyor

Hayvan dostu kent: Atakum

Samsun HaberAtakum Belediyesi, kış şartlarında ilçede yaşayan sokak hayvanlarının bulundukları ortamdaki barınma ihtiyacını giderirken, hayvan severler tarafından mamamatiklerin içerisine atılan geri dönüşüm malzemeleri de yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılıyor.

'TIPKI İNSANLAR GİBİ...'
Atakum’un, hayvansever bir ilçe olduğunu kaydeden Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Tıpkı insanlar gibi sokak hayvanları da üşüyorlar, acıkıyorlar, susuyorlar fakat söyleyemiyorlar. Kış aylarına girmemizle soğuk havaların etkisini göstermeye başladığı bugünlerde kulübe ve kedi evlerimiz ile mamatiklerimiz, sokak hayvanlarının imdadına yetişiyor. Hayvanlarımız ilçemizin çeşitli noktalarına yerleştirdiğimiz mamamatiklerden aç karınlarını doyurup susuzluklarını giderirken, yağışlı havalarda ise onlar için hayata geçirdiğimiz kedi evi ve köpek kulübelerine sığınıyorlar” dedi.

Sokak hayvanlarının yaşamlarını devam ettirebilmek için insanların desteğine ihtiyaç duyduklarını söyleyen ATaşçı, “Atakum Belediyesi olarak, sokak hayvanlarının yaşamlarını sürdürebilmeleri için bizim desteğimize ihtiyaç duyduğunun bilincindeyiz. Amacımız, Atakum Belediyesi olarak ilçemizdeki sokak hayvanlarının kış şartlarından daha az etkilenmeleridir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 15:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
deniz
deniz - 11 ay Önce

Bizimde huzurlu yaşamamız için sahilde bar yapılan bahçelerimizden sarhoşlar
arındırılırsa insan gibi yaşıcaz azandık mahkemeyi daha ne yapalım

SIRADAKİ HABER

banner650

banner826