banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Hayati Yazıcı: Mükemmelsin Samsun

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, "Kurtuluş savaşımızın simgesel şehri Samsun mükemmelsiniz" dedi.

SAMSUN HABER 03.03.2019, 18:25

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitingi öncesi Samsunlulara seslendi.

Muhteşemsin Samsun sözleriyle konuşmasına başlayan Yazıcı, "Kurtuluş savaşımızın simgesel şehri Samsun mükemmelsiniz. Size yakışını gerçekleştirmişsiniz. Samsun'u tebrik ediyorum. Değerli kardeşlerim Recep Tayip Erdoğan öncülüğünde yola çıktığımız günden bugüne hiçbir zaman, hiçbir yerde sizleri aldatmadık. Yapamayacağımız hiçbir işi söylemedik. Ne söylediysek onu da icra ettik. Siyasetimizin merkezinde insan var, insan. Onun için Osmanlı Devletini kuran Osman Paşa'ya Şehy Edebali'nin "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" vecizesi bizim referansımız oldu. 17 yıldır bütçe yapıyoruz. En büyük ödeneği sağlığa ve eğitime ayırıyoruz. Çünkü bu iki alan doğrudan doğruya insanla alakalı. AK Parti'nin merkezinin siyasetinde millet var, siz varsınız, Samsun var, Samsunlu var. Önemli bir seçimi icraa edeceğiz. Türkiye'de 150 yıldır tartışılan bir hükümet modelini değiştirdik. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini inşaa ettik. Bunun referandumunu gerçekleştirdik. Yüksek bir oyla evet dediniz. Seçimleri gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanını seçtiniz hükümet kuruldu ve ilk defa bu sistem içerisinde bir yerel seçimi gerçekleştireceğiz. Aman 31 martta hiç bir bahaneniz olmasın. 

Yorumlar (0)