banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Hayati Tekin: İnsanların hayalleriyle oynadılar

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, "Tersane yapacağız, 15 bin kişiye iş bulacağız' diye insanların hayalleri ile oynadılar" dedi

SAMSUN HABER 04.03.2019, 14:35
Hayati Tekin: İnsanların hayalleriyle oynadılar
banner1343

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, "Geçmişte tersane yapacağız' diye sahte imzalarla insanlara iş vaadedip, insanların gururuyla oynadılar, Samsun üretmeyen bir şehir oldu" dedi.Seçim çalışmalarını sürdüren Tekin, istihdam sağlayacak proejeleri olduğunu, 3 sanayi bölgesi oluşturup, 72 bin kişiye iş ve aş sağlamak için çalışacaklarını ifade etti.

SAMSUN ÜRETEMİYOR
Samsun'un üretmeyen bir şehir haline geldiğini savunan Tekin, "Projelerimi yayınladım, 3 sanayi bölgesi ilan ediyoruz. Gazetelerde görmüşsünüzdür. Tersane alanı neden boş duruyor? 20 yıldır bunun cevabı yok. Sizin çocuğunuzun işsiz olması para babalarının umrunda değil! Onlar o arazileri kapatmak için var. Ama Hayati Tekin  gibi bir kardeşiniz geliyor. Zengine, ağaya, beye boyun eğmeyen bir kardeşiniz geliyor. Onun için bu hesaplar bozulacak, o araziler halka sunulacak. Tersane alanının 3 bin dönümü boşa gitmezken, lojistik alanının güneyi sanayiye açılacak" dedi.

HAYAL SATMIYORUZ
Tekkeköy'deki Costal mevkiinin sanayiye açılacağını ifade eden Tekin, "İşsizlik o kadar had safhada ki, makine mühendisine de elektrik mühendisine de iş yok. Tekkeköy'ün doğusuna doğru sanayi büyüyecek. Yaptığımız hesaplarla  72 bin gence iş buluyoruz. Hayal  satmıyoruz, kimseyi de aldatmıyoruz. Geçmişte  '15 bin kişiye iş vereceğiz' diye, 'Tersane yapıyoruz' diye sahte imza ile insanlardan dilekçeler toplandı, insanların gururuyla oynandı. Açlığı, işsizliği, hassasiyeti ile oynandı. Bundan sonra bu halkın geleceği ile, genci ile kimse oynayamayacak. Sizden ricam kafanıza takılanı sorun. Sizden sadece oyunuzu değil, desteğinizi de bekliyorum. Sadece sizin için değil, gelecek nesillerimiz için. Bana güvenin sizi asla mahcup etmeyeceğim. Allah'ın izniyle başarılar, gurur hepimizin olacak" diye konuştu.

Yorumlar (0)
17°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 18 Eylül 2019
İmsak 04:44
Güneş 06:10
Öğle 12:34
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:09