banner1361

banner1496

banner1499

banner1334

Havzalı muhtarlar da isyanda!

banner1357

Samsun Haber: Havza’daki mahalle muhtarları da Belediye Başkanı Murat İkiz’den hiç memnun olmadıklarını ifade etti

SAMSUN HABER 27.10.2017, 11:02 27.10.2017, 11:09
642
banner1353
banner1375

Samsun Haber - Samsun’un Havza İlçesi’ne bağlı mahalle muhtarları, Belediye Başkanı Murat İkiz’in mahallelerle hiç ilgilenmediğini belirterek dert yandı. Muhtarlar köylerde ne yol ne de su olduğunu ifade ederek “Hizmet alamıyoruz!” dedi. 

KİME GİDECEĞİMİZİ ŞAŞIRDIK
Bahçelievler Mahalle Muhtarı Ahmet KARAKAYA:
“Ben hem pazarcıyım hem de muhtarım. 25 Mayıs Mahallesi’deki Pazar yerinin yanındaki bu ırmak için DSİ’ye dilekçe verdik. Bu ırmağın içinde yılan, kene, fare her şey var. Irmağın yanında okul var. Öğrenciler buradan geçerken korkuyor.  Bayanlar ellerindekilerini atarak kaçıyor yılanı görünce. Bu ırmağa 1 senedir ne belediye ne DSİ bakıyor. Yağmur çamur olunca perişan haldeyiz. Sorunlarımız da dertlerimiz de büyük. Bu sebze pazarı 40 yıldır bu halde. Bahçelievler Mahallesi için bir kaç tane yedek konteyner istedik. Modernize edeceğiz dediler ama kediler köpekler çöpleri dağıtıyor halkımız rahatsız. Caddelerimiz temiz ama görünmeyen yüzü bu ırmağın içi. Buraya 15 sene önce bir sel geldi. 6 tane evimiz yıkıldı. Mağdur olundu. Temizlenmediği için ırmak taşıyor. Temiz bir Havza istiyoruz. Benim belediye başkanından memnun olmam için bu ırmağın temizlenmesi lazım. Tozun çamurun içinden çıkmamız lazım. İyi bir insan olabilir ama ya para yok diyor ya da benim sorunum değil DSİ’YE bakın diyor. Biz de mahalle muhtarıyız. Kime gideceğimizi şaşırdık.”

Yazıkışla Mahalle Muhtarı Cevdet YILMAZ: "Belediyenin çalışmasından memnun değilim. Hizmet vermiyor. Ben Yazıkışla Mahallesi muhtarıyım. Yol sıkıntımız var, su sıkıntımız var. Çözüm bulunmuyor bunlara. Sadece 2 tane çöp tenekemiz var başka bir şeyimiz yok. Böyle Büyükşehir’e bağlanmak olmaz olsun. Murat İkiz’i başarılı bulmuyorum.” 

BELEDİYENİN MAZOTU YOKMUŞ
Sivrikese Mahalle Muhtarı Faruk TAŞDEMİR:
"Biz memnun değiliz belediyeden. Benim köyüme parke yapılacaktı. 3 senedir yapılacak. Geçen gün Ankara’yı aradık. Daha 60 köyümüz yapılacak demişler. 15-20 araba kum getirdiler öyle duruyor. Neresinden memnun olacağız bu adamın. Su diyoruz su yok, parkemiz yok. Mazot yokmuş. Belediyede mazot yoksa bizde nasıl olsun. Murat İkiz’i başarılı bulmuyorum."

İmircik Muhtarı Mustafa KORKMAZ: "Ben belediyeden memnun değilim. Ben mahalle muhtarıyım ama ne Büyükşehir ne Havza Belediyesi’nden hiçbir hizmet alamıyoruz. 3 tane boru alacağız. Tam 6 ay oldu. Yine gittim hala yok. Çok sıkıntılıyız. Hizmet olmayınca bizle ilgilense ne olacak. Köyümüzün yolları aynı köstebek yolları gibi. Bizde en büyük sıkıntı sokak araları ve ana yollar. Murat İkiz’i başarılı bulmuyorum isterse duysun."

Kaleköy Mahallesi Muhtarı İbrahim TEPER: "Sıkıntı çok burada. Yollar kötü, hizmet yok. Bütçede sıkıntı var diyorlar. Bir kamyon malzeme istiyoruz ama kamyonun mazotu yok öyle ekiyorlar. Murat İkiz’i başarılı bulmuyorum. Başka bir yerle kıyaslandığında buralarda hiçbir çalışma yok.”

KÖYLERİN YÜZDE 99’U MAĞDUR
Tekke Mahallesi Muhtarı Ahmet CEYLAN: 
“Bizim mahallemizde yolumuz da yok, kanalizasyonumuz da.  20’e yakın dilekçem var. ‘Geleceğiz yapacağız’ dediler ama hiçbir şey yok. Hiç bir hizmet alamıyoruz. Belediyeden açıkçası memnun değiliz. Vatandaş da mağdur durumda biz de mağdur durumdayız. Toplantılarda dile getiriyoruz, dilekçeyle bildiriyoruz, gerekli yerlere gidiyoruz ama bir çözüm yok. Şu an da benim kanalizasyonum yok yani sinekten kokudan rezil durumda. Özel idare olsaydı ben yolumu 10 kere yaptırırdım. Belediye çarşının içini bitiremiyor ki köye gelse. Köylerin yüzde 99’u mağdur. Çöp vergisini veriyorum ama çöp konteynerim yok. Çöpü almaya gelen de yok. Kanalizasyonum yok şu an da ama atık su parasında vergisini ödüyoruz Ben Murat İkizi’i başarılı bulmuyorum. “

Yorumlar (1)
BÜNYAMİN 3 yıl önce
İSYANLARDAYIZ UNUTULDUKKK,TERKEDİLDİKK,TESLİM EDİLDİKK
ADNAN MENDERES BULVARINDAAA, İŞYERLERİNİN GÜRÜLTÜSÜNEE
DAYANAMIYORUZZZ.
banner1474
22°
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 03:55
Güneş 05:34
Öğle 12:45
İkindi 16:35
Akşam 19:46
Yatsı 21:18