banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Hasat öncesi fındık fiyatı açıklanacak

banner1357

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, bugün fındık bölgesi milletvekilleri olarak yaptıkları toplantı hakkında açıklama yaptı. Köktaş, toplantının bir adım sonrasının Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile biraraya gelerek, hasat dönemi başlamadan önce fındık fiyatının açıklanmasını ve fındıkta belirsizliğin ortadan kalkmasını amaçladıklanını ifade etti

SAMSUN HABER 17.07.2019, 17:49
Hasat öncesi fındık fiyatı açıklanacak
banner1353
banner1375

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bugün fındık bölgesi milletvekillerimiz ile birlikte 2019- 2020 fındık sezonunu değerlendirmek ve eylem planı oluşturmak üzere biraraya geldik. 
Bu toplantımızın bir adım sonrası Fındık Bölgesi Milletvekili olarak; Tarım ve Orman Bakanımız sayın Bekir Pakdemirli ile biraraya gelerek, hasat dönemi başlamadan önce fındık fiyatının açıklanmasını ve fındıkta belirsizliğin ortadan kalkmasını amaçlıyoruz" dedi.

HER ZAMAN GAYRET GÖSTERDİK
Köktaş, "Fındık; her dönemde çiftçi, fındık birlikleri, ihracatçı ve alıcıların rekolte üzerinden tatsız açıklamalar yaptığı, muhalefet partilerinin spekülatif açıklamalar yapıp, fındık üzerinden basit siyaset yapma anlayışının geliştirildiği önemli bir endüstriyel, sanayi ve tarım ürünüdür. AK Parti hükümetleri olarak çiftçimizin her zaman yanında olduk. Ürün, yatırım ve alan bazlı destekleri vererek çiftçimizin tarımla uğraşan insanlarımızı mağdur etmemeye gayret gösterdik. Bugün de, bunun hedefe ulaşması için ön çalışmalarımızı hızlandırdık. AK Parti hükümetleri olarak hiçbir dönem çiftçimizi, sanayicimizi yanıltmadık, popülist siyaset yapmadık. Hele hele ucuz siyasete asla prim vermedik. Bu, bundan sonra da böyle olacak" diye konuştu.

STRATEJİ KURGULANACAK
Köktaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Geçen yıl ziraat odaları ve taraflar, rekoltenin düşük olduğunu, hükümetin fiyat açıklamaması gerektiğini, fındık fiyatlarının tırmanışta olduğunu, bizlere bildirmeleri üzerine, hükümet olarak sessiz kaldık. Ancak daha sonra gelişen olaylar üzerine, fiyatların yukarı gitme yerine, aşağıya doğru düştüğünü gördük ve çalışmalar yaparak 14,00 TL ve 14,50 TL fiyat verilmesinin uygun olacağını ve bu fiyattan sonra da fındığın 18,00 TL’leri gördüğünü hep beraber müşahede ettik. Bu fiyatlar baz alınarak inanıyorum ki, bu yıl fındığa, hem hükümetimize yük gelmeyecek, hem yurt dışı alıcıları sıkıntıya koymayacak, hem de çiftçimizin rahat edeceği bir fiyat ilerleyen günlerde bakanlığımız tarafından kamuoyu ile paylaşılacak ve fındık üreticimiz stratejisini ona göre kurgulayacaktır. Gelişmeleri hemşehrilerimizle yeri ve zamanı geldiğinde paylaşmak istiyoruz. Fındığın kararını, fındıkçıların vermesini istiyoruz, ucuz siyasetle gündeme gelmek isteyenlerin de geçmişte fındıkla alakalı ne yaptıklarını bilmek istiyoruz."

Yorumlar (0)
banner1474
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 29 Şubat 2020
İmsak 05:39
Güneş 07:04
Öğle 12:52
İkindi 15:58
Akşam 18:31
Yatsı 19:50