banner595

Haluk Koç A Takımı'nda!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin yeni Merkez Yönetim Kurulu'nu belirledi. Buna göre, Partinin idari ve mali işlerine Haluk Koç bakacak.

Haluk Koç A Takımı'nda!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin yeni Merkez Yönetim Kurulu'nu belirledi. Buna göre, Partinin idari ve mali işlerine Haluk Koç bakacak.

Ahmet Ak
Ahmet Ak
25 Ocak 2016 Pazartesi 09:41
Haluk Koç A Takımı'nda!

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16-17 Ocak'ta gerçekleştirilen 35. Olağan Kurultay'ın ardından, yeni seçilen Parti Meclisi (PM) üyelerinden, Merkez Yönetim Kurulunu (MYK) belirledi.

Kılıçdaroğlu, kurultayda yapılan tüzük değişikliği kapsamında, 17 olan MYK üye sayısını 13'e düşürdü.Buna göre, Kamil Okyay Sındır Genel Sekreter oldu. CHP İzmir Milletvekili olan Sındır, daha önce Bornova Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuştu.

Tekin Bingöl ise "Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri ve Yurtdışı Örgütlenmeden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı" görevine devam etti.

Bir önceki MYK'da Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Selin Sayek Böke'ye, yeni dönemde bunun yanı sıra Parti Sözcülüğü görevi de verildi. Türk Tabipleri Birliği'nin eski genel başkanlarından Füsun Sayek'in kızı olan Selin Sayek Böke, PM seçiminde en yüksek oyu almıştı. Eski MYK'da Parti Sözcülüğünü Haluk Koç yapıyordu.

Kurultayda Gürsel Tekin, Faik Öztrak, Mehmet Bekaroğlu, Nihad Matkap, Enis Berberoğlu ve Seyhan Erdoğdu PM'ye girememişti. Eski MYK'da yer alan Genel Başkan Yardımcıları Sencer Ayata, Yakup Akkaya ve Ercan Karakaş ise PM seçimlerinde aday olmamıştı.

Tanrıkulu'na yer verilmedi 

Kılıçdaroğlu'nun oluşturduğu yeni MYK'da 8 yeni isim yer aldı. 13 kişilik MYK'da 4 kadına yer verildi.Bir önceki MYK'da, İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Sezgin Tanrıkulu'na, PM'ye girmesine rağmen yeni yönetimde yer verilmedi.

CHP'den Ardahan Milletvekili olan eski Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz'a Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinin verilmesi dikkat çekti. 

Bazı genel başkan yardımcılıkları kaldırıldı

İki ayrı genel başkan yardımcılığı olan "İnsan" ve "Doğa" hakları, tek genel başkan yardımcısının sorumluluğuna verildi. 

Daha önceki MYK'da "İletişim ve Medya İle İlişkiler" ve "Tanıtım ve Halkla İlişkiler" diye ikiye ayrılan Genel Başkan Yardımcılığı, "Tanıtım ve Halkla İlişkiler" diye tekrar birleştirildi.

Ar-Ge Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu ve Parti İçi Eğitim Genel Başkan Yardımcılıkları ise kaldırıldı.

Yeni MYK'ya, "Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı" eklendi.

"Bana duyulan güvenin, itimadın bir göstergesi"

CHP'nin yeni Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır,  yaptığı açıklamada, "Genel sekreterlik gibi bir görevin şahsıma verilmiş olması, bana duyulan güvenin, itimadın bir göstergesi. Bu görev, beni onurlandırdı. Hedefimiz; daha demokratik, özgürlükçü bir Türkiye'yi, Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerinden asla taviz vermeden inşa edebilmek" dedi.

CHP'nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirilen eski Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz da "Genel Başkanımızın teveccühüne layık olacak şekilde, elimizden geleni yapacağız. Gerçekçi dış politikalar üreterek, Türkiye'nin menfaatleri doğrultusunda bir siyaset ortaya koyacağız" açıklamasında bulundu.

Genel başkan yardımcılıklarının dağılımı ise şöyle oldu:


-Tekin Bingöl: Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimleri ve Yurt Dışı Örgütlenmeler

-Haluk Koç: İdari ve Mali İşler

-Bülent Tezcan: Seçim ve Hukuk İşleri

-Seyhan Erdoğdu: Parti İçi Eğitim

-Sezgin Tanrıkulu: İnsan Hakları

-Veli Ağbaba: Yerel Yönetimler

-Yakup Akkaya: Meslek Kuruluşları, İşçi Sendikaları ve Diğer Sivil Toplum Kuruluşları

-Faik Öztrak: İşveren Sendikaları ve Kuruluşları

-Selin Sayek Böke: Ekonomi Politikaları

-Burhan Şenatalar: Sosyal Politikalardan

-Şafak Pavey: Doğa Hakları

-Sencer Ayata: AR-GE Bilim, Yönetim Platformu

-Ercan Karakaş: Kültür, Sanat Platformu.


Loading...
Anahtar Kelimeler:
SamsunSamsun HaberChpMYK
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner650