banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

'Güven Timleri' aramızda 

banner1357

Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun ve beraberindeki birim müdürleri, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal'ı ziyaret etti. Ziyarette önemli açıklamalarda bulunan Urhal, Samsun'da 'önleyici ve caydırıcı polislik' çalışmaları kapsamında 'Güven Timleri oluşturduklarını söyledi

SAMSUN HABER 10.12.2019, 08:58 10.12.2019, 09:04
'Güven Timleri' aramızda 
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun, Samsun Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Okan Aralan, samsungazetesi.com Genel Yayın Yönetmeni Onur Nurdemir ve Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Gülsüm Atik, Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Dr. Ömer Urhal'ı makamında ziyaret etti. Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun, Ömer Urhal'a yeni görevinde başarı temennisinde bulundu.

GÜVEN TİMLERİ OLUŞTURULDU
Samsun Medya Grubu'na ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Ömer Urhal ise, göreve geldiğinden bu yana İl Emniyet Müdürlüğü'nce hayata geçirilen projelerle ilgili bilgi verdi. Samsun'da önleyici ve caydırıcı polislik hizmetlerine büyük önem verdiklerini dile getiren  Urhal, bu kapsamda 'Güven Timleri' adıyla yeni bir yapılandırmayı hayata geçirdiklerini kaydetti.

SUÇ OLMADAN ÖNCE TEDBİR ALMALIYIZ
Bu kapsamda 4 merkez ilçe müdürlüğünün ve karakolların fonksiyonlarını arttırıldığını ifade eden Urhal, "Önceliğimiz suç olmadan önce  tedbirleri almaktı. Çünkü testi kırıldıktan sonra bir anlam ifade etmiyor. Zor olan; suçluyu ve faili olay olmadan önce tespit etmek. Kolay olanı suçluyu yakalamak. Bu amaçla sahada 'güven timleri  adıyla bir yapılanmaya gittik. Bu timlerimizi şehrin ana arterlerinde, suç ve suçluluğun oluşabileceğini bildiğimiz yerlerde ve AVM'lerde konuşlandırdık. Bu ekiplerimizi  oluştururken öncelikle suç analizlerini  yapabilecek sivil ekipler belirlendi. Bunun yanında ana arterlerde suçluları en kısa  zamanda yakalayabilecek asayiş şubeye bağlı  ekipler oluşturduk" bilgisini verdi.

YUNUS EKİPLERİNİN SAYISI ARTTIRILDI
Aynı çalışma kapsamında yunus ekiplerinin sayılarının da artırıldığını ifadeden Ömer Urhal, "Yunus ekiplerimiz Güven Timleri'miz ile koordineli olarak  görev yapacak. Mobilize ekiplerin fiziki olarak giremediği yerlerde güven timleri devreye girecek. Bu timlerimizi sahada  daha görünür hale getirip, önleyici hizmetlerimizi  daha da yoğunlaştırdık" dedi.

TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK
Önleyici hizmetler kapsamında  toplum destekli şube müdürlüğünün de önemli bir misyonu olduğunu vurgulayan Urhal, "Burada çalışmalarımızı okullar, muhtarlarımız, o bölgenin ileri gelenleri ve işadamlarımızla koordineli halde gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızın yaşadıkları cenaze gibi ve diğer önemli günlerde polisimizin şefkatli ve sempatik yüzünü  göstermek amacıyla çalışmalar yapacaklar. Bu nedenle  toplum destekli polislerimizin sayılarını da artırdık" diye konuştu.

BU ŞEHİRDE HEPİMİZ YAŞIYORUZ
Hepimizin bu şehirde  yaşadığına dikkati çeken Ömer Urhal, "Buradaki tüm insanların birliği, dirliği, mutluluğu hepimize ait. Biz tüm çalışmalarımızda vatandaşlarımızın yerine kendimizi koruyoruz.  Örneğin sahilde yürüyen bir vatandaşımıza rahatsızsa, bizim de rahatsız olmamız lazım. Tespitlerimizi buna göre yaparak alacağımız tedbirleri alalım istiyoruz. Sadece asayişte değil trafik sorununda da diğer meselelerde de aynı mücadeleyi sürdüreceğiz" dedi. 

TERÖRLE MÜCADELEDE TAVİZ YOK
Samsun'da daha önceki dönemlerden bu yana terörle mücadele çok önemli çalışmalar yapıldığını ve terör örgütleriyle mücadelenin de  aynı kararlılıkla devam edeceğini söyleyen Urhal, "Devletimizin ve milletimizin güvenliğini tehdit eden FETÖ ve IŞİD başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadelemizi aynı kararlılıkla sürdüreceğiz" diye konuştu.

Gülsüm ATİK, Mustafa İNAN
 

Yorumlar (0)