banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Gürbüz'den o tutuklamaya eleştiri - Samsun Haber

banner1357

Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, İzmir'deki bazı camilerden müzik yayını yapılmasıyla ilgili tweet atan CHP'li Banu Özdemir'in tutuklanmasını eleştirdi

SAMSUN HABER 23.05.2020, 16:52 Ayşe Çolak
Gürbüz'den o tutuklamaya eleştiri - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz  İzmir'de bazı camilerden 'çavbella' ve 'yuh yuh' şarkılarının çalınmasının ardından tweet atan eski CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir'in tutuklanmasıyla ilgili "Bu kadının yaptığı, fırsatını bulursa icabına bakacağı, komşularının listesini yaptığını söyleyen kadının eyleminden daha mı ağır? " dedi.

DİNİ AŞAĞILAMADI

Olayın faillerinin ivedilikle tespit edilmesi gerektiğini belirten Başkan Gürbüz " Bu olay dini, dindarlığı aşağılamak ve kamu hizmetini sabote etmektir. Olayın failleri ivedilikle tesbit edilmeli, yakalanmalı, ilgili hukuk kuralları çerçevesinde tecziye edilmelidirler. Bu eyleme maruz kalan camilerin hoparlörlerinden 'çavbella' şarkısının çalındığını twitter hesabından bilgi olarak paylaşan,   bu paylaşımlarında yapılan eylemi övmeyen, dini, dindarlığı aşağılamayan bir kadın buna rağmen tutuklandı "diye konuştu.

BU KADAR DA KEYFİ KULLANILMAMALI 

Özdemir'in sosyal medya paylaşımından dolayı tutuklanmasının hukuksuzluk olduğunu kaydeden Başkan Gürbüz, "Dosyada twitter paylaşımları dışında bu kadının tutuklanmasını gerektiren ciddi ve somut başka deliller var ise buna bir şey diyemem. Ancak bu kadın sırf söz konusu twitter paylaşımları nedeniyle tutuklandı ise bunun bir hukuksuzluk olduğunu belirtmek isterim.  Hepimiz elimizi vicdanımıza koyalım.  Bu kadının yaptığı, fırsatını bulursa icabına bakacağı komşularının listesini yaptığını söyleyen kadının eyleminden daha mı ağır?  Tutukluluk gibi ağır sonuçları olan tedbir mahiyetindeki bir kurumun bu kadar keyfi kullanılmaması gerekir"ifadelerini kullandı. 
 

Yorumlar (0)