banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Gülen Yüzler Kreşi'nde Atatürkçü çocuklar yetişiyor

banner1475

Samsun’un Canik İlçesi’nde 9 yıldır hizmet veren Gülen Yüzler kreşi, bünyesinde bulundurduğu farklı eğitimlerle dikkat çekerken, Atatürk’ün yolunda olan bir gençlik yetiştirmesiyle adından söz ettiriyor.

SAMSUN HABER 11.11.2018, 09:05
Gülen Yüzler Kreşi'nde Atatürkçü çocuklar yetişiyor
banner1353
banner1375

Samsun’un Canik İlçesi’nde bulunan Gülen Yüzler Kreşi, içerisinde bulundurduğu yüzme eğitiminden, doğa gezilerine, zekâ oyunlarından, beden etkinliklerine varana kadar birçok alanda en iyi hizmeti vermeye çalışıyor. Gülen Yüzler kreşi, uyguladıkları farklı eğitimlerle çocukların gelişimine büyük destek sağlarken, Atatürkçü gençlik yetiştirmeyi hedefliyor.


 
‘CANİK’TE KURULAN İLK KREŞ’
Gülen Yüzler Kreşinin kurusu olan Nuran Erdoğan, Atatürk’ün ilkeleriyle, Atatürk’ün yolunda olan bir gençlik yetiştirmek istediklerini söyleyerek, “9 yıldır Canik Bölgesi’ndeki hizmet veriyoruz ve aynı zamanda ilk kurulan okul bizdik. Milli Eğitime bağlı bir kurumuz. Kurumumuz, sabah 07:15’de açılıyor, akşam 18:30’da kapatılıyor. Öğretmenlerimizin hepsi, lisans mezunu ve alanlarında tecrübelilerdir. Okul öncesi eğitim, en önemli eğitimdir. Çocuklara kreş dönemleri içerisinde 6 yaşa kadar ne kadar katkı sağlayabilirsek, bizim için o kadar iyidir. Kurumumuzun içerisinde yüzme, satranç, modern dans, zumba, drama, İngilizce, Robotik, bahçe oyunları, bol eğlenceli doğa gezileri ve tiyatro gibi faaliyetler mevcuttur. Ayrıca psikolojik danışman desteğiyle destekler veriyoruz. Kadrolu olarak 9 öğretmenimiz, branş olarak 5 öğretmenimiz ve 1 tane psikoloğumuz vardır” dedi.

‘ATATÜRK’ÜN YOLUNDA ÇOCUKLAR’
Çocuklarınbeslenmesine çok önem verdiklerini belirten Erdoğan, “Mevsimine uygun sebzeler meyveler tükettiriyoruz. Özellikle sebze ve organik olmasına mutlaka dikkat ediyoruz. Bizim asıl amacımız, Atatürk’ün yolunda çocuklar yetiştirmektir. Ölümsüz olarak bildiğimiz liderimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün sayesinde Türkiye’de yaşıyoruz. Bizler Atatürk’ün yolunda ilerleyen bir gençlik yetiştirmeyi hedefliyoruz. Uzmanların ve psikiyatristlerin söylediği gibi bir gerçek olarak, 2 buçuk yaş itibariyle tüm çocukların kreşe gitmesi gerekiyor. Çünkü artık evde hiçbir şekilde yeterli değiller. Dönem bizim dönemimiz olmadığı için her çocuk televizyona, telefona bağlanıyor ve onların gelişimlerini oldukça fazla olumsuz etkiliyor. Yaşının gerektirdiği yönergelere göre oyunlar, eğitimler verilmeli. Ebeveynler bakıcı tutmamalı ya da anneanneye, babaanneye çocukların vermemeli. Çocukların kendi yaş gurubunda olduğunu, beslenmesine özen gösterildiği, zekânın ve bedenin gelişmesine profesyonel öğretmenlerin destek olduğu kreşlere göndermeliler. Çocuklara kendilerini keyfetme fırsatı vermeliyiz” diye konuştu.

Haber: Hande ONAT 
 

Yorumlar (0)
banner1474
açık
Namaz Vakti 25 Ocak 2020
İmsak 06:16
Güneş 07:45
Öğle 12:52
İkindi 15:25
Akşam 17:49
Yatsı 19:12