banner595

Gözü Yükseklerde Olanların Tercihi: Samsun Sınav Koleji!

Ortaokul ve Anadolu Lisesi olmak üzere hizmet veren Samsun Sınav Akademi Koleji, seçkin kadrosu, etkin ders ve başarı takibiyle öğrencilerini 'yarıştırmadan ve ayrıştırmadan' modern sınıflarda ve teknolojik imkânların avantajlarını sunuyor.

Gözü Yükseklerde Olanların Tercihi: Samsun Sınav Koleji!

Ortaokul ve Anadolu Lisesi olmak üzere hizmet veren Samsun Sınav Akademi Koleji, seçkin kadrosu, etkin ders ve başarı takibiyle öğrencilerini 'yarıştırmadan ve ayrıştırmadan' modern sınıflarda ve teknolojik imkânların avantajlarını sunuyor.

11 Mart 2016 Cuma 11:34

Samsun Sınav Koleji Eğitim Koordinatörü ve Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Demirci, “Amacımız, Toplumun, insanlığın evrensel değerlerini benimseyen ailesine, çevresine kendisine faydalı olacak yetenek ve becerileri kavramış Katılımcı, analitik düşünen, bireysel gelişimine önem veren insan yetiştirmektir.” diyor.

Samsun Sınav Koleji Eğitim Koordinatörü ve Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Demirci bize Samsun Sınav Koleji’nin tanıttı işte o röportaj…

Öncelikle sizi tanımakla başlayalım. Okuyucularımız için kendinizi tanıtır mısınız lütfen?

1975 doğumluyum, Akdeniz Üniversitesi 1995 İşletme bölümü ve 19 Mayıs Üniversitesi 2000 yılı Rehberlik ve psikolojik Danışmanlık Bölümü mezunuyum. 2013 Süleyman Demirel Üniversitesi Aile Danışmanlığı Sertifikası sahibiyim, 2000 yılından bu yana Sınav Dergisi Dershaneleri’nde Rehber ve Psikolojik Danışman ve Karadeniz Bölge Rehberlik Koordinatörlüğü görevini yaptım, 2014’ten itibaren de Samsun Sınav Kolejinde Eğitim Koordinatörlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yerine getiriyorum.

Sınav Eğitim Kurumlarını kurarken nasıl bir eğitim kurumu kurmayı hedeflediniz?

Misyonumuz, Atatürk ilkelerine bağlı, onu anlayan ve onun felsefesine yürekten inanarak çağdaş, dünya insanının taleplerini bilen liderler yetiştirmektir. Amacımız, Toplumun, insanlığın evrensel değerlerini benimseyen ailesine, çevresine kendisine faydalı olacak yetenek ve becerileri kavramış Katılımcı, analitik düşünen, bireysel gelişimine önem veren insan yetiştirmektir.

Ortaokul ve lise programlarının bütün kazanımların kavratılması, pekiştirilmesi, önceki eğitim kazanımlarının üzerine yenilerinin eklenmesi ve çocuğun ihtiyaçlarına, yeteneklerine ve gelişim düzeylerine uygun içerik belirlenmesi ve bunun proaktif uygulanmasını sağlamaktır.

Bunlarla birlikte Tematik felsefi temeli olan Türkiye’nin temasında başarılı ilk ve tek okul olmaktır.

• Samsun sınav koleji, Akademik Bilgi ve becerilerin yanında ve Dil eğitimini öne çıkaran,
• Ailenin eğitim adına yaptığı harcalamarı tek kaleme indirgeyen,
• Öğrencilerininin sadece okulda öğrenmesini sağlayan dershane ve özel ders koşuşturmasından kurtaran, bütün sınavlarda sonuç ve kazanma odaklı olan, tam öğrenme modelini benimseyen hizmet anlayışıdır.

Kolejinizi biraz daha yakından tanıyalım Adnan hocam. Bize Sınav Koleji'ni, sosyal alanlarını, fiziki yapısını anlatır mısınız?

Ortaokul ve Anadolu lisesi olarak görev yapacak olan kolejimiz toplamda 26 derslik, 4 laboratuar, müzik ve görsel sanatlar atölyeleri, kapalı ve açık spor alanlarıyla, kafeteryaları ve okuma salonlarıyla, konferans salonuyla, 3D laboratuarıyla ve 18 kişilik modern sınıflarıyla tam donanımlı bir kolej olarak hizmet vermektedir.Sayın hocam buradaki bir eğitim gününü bizimle paylaşır mısınız? Çocuklar burada nasıl zaman geçirecekler, sosyal faaliyetleriniz ve öğrencilere sunduğunuz imkanlar nelerdir?

Öğrencilerimiz sabah saat 9.00’da ders başı yapıyor, akşam saat 17.30’da kampüsümüzde dersleri bitmiş oluyor. Öğrencilerimiz her gün sosyal faaliyetleri, birebir çalışmaları, ders etkinlikleri ve bilim ve proje çalışmalarını yapıyorlar, öğrencilerin sıkılmamaları için sosyal faaliyet zamanlarını ve kulüp çalışmalarını hafta içinde her güne programlı bir şekilde yaydık amaç öğrencinin gün boyu motivasyon düzeyini yüksek tutmak, her öğrencimiz mutlaka bilim sanat, spor ve sanat kulüplerinden bir tanesine katılmakta, yani öğrencilerimiz ilgi ve yetenekleri doğrultusunda mutlaka kulüp çalışmasında yer almaktadır.

Kolejinizde nasıl bir yabancı dil eğitimi veriliyor?


Okulumuz dil eğitimine Eaquals tarafından uluslararası akreditasyon verilmiştir. Ortaokul ve Anadolu lisemizde yoğun bir dil eğitimi veriyoruz bu konuda genel merkezimiz ve Ankara Sınav Kolejimizin çok büyük bir desteği oluyor. Amacımız teoride değil pratikte olan bir dil eğitimidir onun için digital yayın, basılı yayın olarak yatırımlar yaptık ve öğretmen kaynağımızı son derece titizlikle oluşturduk. Ayrıca her hafta sonu öğrencilerimize vermiş olduğumuz ve Sınav Koleji öğrencileri için hazırlanmış özel bir İngilizce ödevi de verilmektedir. Okul olarak hedefimiz başta İngilizce olmak üzere yabancı dili bir ders olarak değil, hayatımızın bir parçasında kullanmaktır.

Çocukların takibini nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Dünyanın ve Türkiye'nin en büyük ölçme değerlendirme sistemlerinden olan cito ve k12 ile her öğrencinin akademiksel gelişimi takip ediliyor ve mentör öğretmenlik sistemi diğer sınav kolejlerinde olduğu gibi bizim okulumuzda da kullanılmaktadır.Takiplerinizin sonucunu öğrencilerden alıyor musunuz?

Her dönem mutlaka öğrencilerimize ve velilerimize memnuniyet anketi yapıyoruz. Yaptığımız her uygulama mutlaka onlara anlatılıyor. Memnuniyet oranımız yüzde yüze yakın. Takiplerimiz sonucunda öğrencilerimizin akademik başarılarında çok büyük yollar kat ediyoruz. Samsun’da eğitim alanında ismimizi yukarılara taşıyoruz.

TEOG Merkezi sınavlarda bu yılki başarınız nedir?

Geçen yıl çok büyük başarılar elde ettik ve bu yılda Okulumuzun ikinci yılı olmasına rağmen bu yıl öğrencilerimizden TEOG da çok büyük başarılar elde ettik. Bütün soruları cevaplayan ve Türkiye birincisi öğrencimiz oldu, üç öğrencimizde bir yanlışta kaldı. İkinci TEOG için daha fazla birinci istiyoruz. Ve bunun içinde sınav eğitim kurumları olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Geçen yıl TÜBİTAK Ortaöğretim öğrencileri proje yarışmasında bölgede büyük bir başarı elde ettiniz, bu yılda var mı projeleriniz?

Geçen yıl bölgenin TÜBİTAK’a en fazla proje üreten ve bölge sergisinde projesi sergilenen tek özel okulu olduk. Bu yılda 9 farklı alanda proje ürettik, öğrencilerimiz çok yoğun çalıştılar ve projelerinin yazım aşaması tamamlandı ve müracaatlarımızı geçen haftalarda bitirdik. Biz okul olarak TÜBİTAK ve diğer bilimsel bütün projelere katılıyoruz ve bu yıl daha büyük başarılar bekliyoruz. Bildiğiniz üzere Sınav Koleji geçen yıl yapmış olduğu bir proje ile dünya birincisi oldu.

Biraz daha spesifik bir soruyla devam etmek istiyorum. Okul sizce nedir?

Okul bence hayattır, hayata hazırlayandır, eğer okulda öğrenilenler günlük yaşamda karşılığını bulamıyorsa o zaman öğrenmenin kalıcılığı da ortadan kalkıyor. Bunun için kulüpler içerisinde ve her öğrencimizin mutlaka katılacağı girişimcilik ve hayat kulübünde yurt dışından örneklediğimiz ve kültürümüze uyarladığımız birçok etkinlikle bunu gerçekleştiriyoruz. Okul öğrencinin her sabah zevkle geldiği orada bilgiyi öğrenirken mutlu ve huzurlu olduğu bir yaşam alanı olmalı.

Son olarak okuyucularımıza söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Hedefimiz lider okul olmak bunu gerekleştirmek için Samsun’dayız ve tüm eğitim tecrübelerimizi onlara aktarmaktayız. Öğrencilerin kalabalıkta kaybolmadığı, dil eğitimi için ayrı, diğer dersler için ayrı özel dersler almadığı, ev sıcaklığında butik bir okul olan okulumuza hedefi olan, çalışkan, özgüveni yüksek öğrencileri bekliyoruz.


SAMSUNHABER.TC DERGİSİ / ŞUBAT SAYISI 


Loading...
Son Güncelleme: 11.03.2016 11:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner650

banner801