Gol kralı Tanju Çolak, Samsun Valiliği'nde!

Samsun Haber: Samsunspor'un eski futbolcularından, Türkiye ve Avrupa gol kralı, eski milli futbolcu Tanju Çolak, Samsun Valisi Osman Kaymak ile Samsunspor'un geleceğiyle ilgili bir araya geldi

Samsun HaberSamsun Valiliği'nde Vali Osman Kaymak ile Samsunspor'a gelir sağlamak amacıyla yaptığı projeyle ilgili toplantı gerçekleştirecek olan Tanju Çolak, toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

'SAMSUNSPOR KİMSEYE BAĞLI KALMAYACAK'
Samsunspor'un geleceğini kurtarmak için çok iyi bir proje hazırladığını belirten Çolak, "Samsunspor benim şehrim, doğduğum, büyüdüğüm ve aşık olduğum yer. Samsunsporlu olmak ayrıcalıktır. Sayın valimize çok güzel proje sunacağım. Yarına kimseye bağlı olmadığı, kimsenin hükümdarlığında olmayacak olan güzel bir proje. Bugün bir anda tık diye büyük bir para olmaya bilir ama gelecek adına kimseye muhtaç olmadan yaşanacak bir parayı bulmak için güzel bir projem var. Bu projeyi daha önce telefonda valimize anlattım. Heyecanlandı beğendi detayları konuşmak üzere valiliğe davet etti" dedi.

'İŞTE O GÜN BUGÜNDÜR'
Samsun şehrinin projeye sahip çıktığı takdirde Samsunspor'u güzel günlerin beklediğini söyleyen Çolak, "Bu projenin içerisinde Samsun şehrinin hepsi var. Evdekiler de var, şehirde ticaret yapanlar da var Samsunspor'u sevenler de var. Pazar günü Samsun'da çok güzel bir birliktelik oldu, güzel mesajlar verildi. Bu kalabalığında bu projeye sahip çıktığı takdirde Samsunspor'u çok güzel günler bekliyor diyebilirim Her ne kadar şehrin yönetenleri bize sahip çıkmasa da gün gelir bizler sahip çıkacağımızı söylemiştik. O gün bugündür"  ifadelerini kullandı.

'BAŞKANLIĞA ADAY DEĞİLİM'
Samsunspor Başkanlığı'nda gözü olmadığını söyleyen Çolak, "Proje benim projem. Başkanlıkta gözüm olmadı. Samsunspor'u çok kötü günler bekliyor, çok büyük bir borç var. Bu borcu yaptıranlar utansınlar. Bu kadar borcun üzerine gel Tanju Çolak başkan ol. Bu kadar kolay mı? Bu kadar basit mi? Ben Samsunspor'a para getirdim. İşte bunun içerisinde" diye konuştu.

'ERKURT TUTU'YU SAHİPLENDİRTMEM'
Gazetecinin kendisine iki kongredir başkan adayı çıkmıyor nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna Çolak, Erkurt Tutu'yu işaret ederek, "Belki başkanlıktan istifa ettiğini söyleyip hala başkanlık için mücadele eden Erkurt Tutu var. Bugün hala Samsunspor başkanı olmak için sayın valimizin yanından ayrılmıyor. Futbolcuların buradan gidişinin nedenini sizler bilmiyor musunuz? Buraya tek başıma geldim, tek başıma gidiyorum. Ben bu takımı bu hale düşürenlere kızgınım ve kırgınım. Samsun spor şehri, bakın ne hale geldi. Bu proje yapılırsa eğer, bu projenin başında asla Erkurt Tutu'yu sahiplendirmem, görevlendirmem ona da kazandırtmam" dedi.

BAŞKAN TUTU, VALİLİĞE GELDİ
Samsunspor Eski Başkanı Erkurt Tutu'nun Tanju Çolak ile Vali Osman Kaymak arasında toplandığı yapıldığı sırada, Valiliğe gelmesi şaşkınlık yarattı. Eski Başkan Tutu, Tanju Çolak ile Vali Osman Kaymak arasında görüşme yapıldığını öğrenince fazla beklemeden valilikten ayrıldı. Başkan Tutu'nun valiliğe gelmesi, Çolak'ın toplantı öncesinde Erkurt Tutu ile sözlerini doğrular nitelikte oldu.

Projenin içeriğiyle ilgili henüz açıklama yapmayan Tanju Çolak'ın toplantı sonrasında valilik tarafından veya Çolak tarafından kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

Haber: Ali BİROL

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner849

banner826