banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Fuat Köktaş:Gençlerimizi gurbete göndermeyeceğiz

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Önümüzdeki süreçte sanayileşme yatırımlarına daha da ağırlık vererek, bu şehirde doğan ve büyüyen gençlerimizi gurbete göndermeden iş ve istihdam sağlayacağız" dedi

SAMSUN HABER 24.03.2019, 14:52
Fuat Köktaş:Gençlerimizi gurbete göndermeyeceğiz
banner1343

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 31 Mart Yerel Seçim çalışmalarına Alaçam, Yakakent ve İlkadım ilçelerinde gerçekleştirdiği programlarla sürdürdü. Köktaş, "Önümüzdeki süreçte sanayileşme yatırımlarına daha da ağırlık vererek, bu şehirde doğan ve büyüyen gençlerimizi gurbete göndermeden iş ve istihdam sağlayacağız" dedi

OMUZ OMUZA YÜRÜYORUZ
Yağmur ve soğuk havada gerçekleştirdiği programlarda hemşehrilerine seslenen Köktaş, "MHP ile mecliste yaptığımız birlikteliği, yerel seçimlerde devam ettiriyoruz. Cumhur İttifakı, daha fazla belediye başkanlığı kazanmak ya da daha fazla belediye meclis üyelikleri kazanmak amacıyla kurulmadı. 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı kurulan Cumhur İttifakı'nın önemli bir duruşu, amacı ve hedefleri olduğunu her toplantımızda anlatıyoruz. AK Parti ve MHP'nin kadrolarının oluşturduğu bu ittifak ülkesine ve milletine hizmet etmek amacıyla el ele, omuz omuza emin adımlarla yürüyor" diye konuştu.

GÜÇLÜ TÜRKİYE VURGUSU
AK Parti'nin iktidara geldiğinde Türkiye'nin IMF'ye 23,5 milyar dolar borcunun bulunduğunu hatırlatan Köktaş, "Borç alan emir alır, eski Türkiye'de ülkemize her istediklerini yaptırdılar. Milletimize zulüm çektirdiler. Artık borç alan değil, borç veren bir ülke haline geldik. Şu anda milli gelire oranla en fazla insani yardım yapan ülke Türkiye'dir. Milyonlarca mazlum ve mağdura kucak açan, onlara sahip çıkan bir ülke var.  Ekonomimiz 3,5 kat büyüdü. Kişi başı milli gelir 3 bin 500 dolar iken, 11 bin dolara çıktı. 2002'den önce Türkiye'nin ihracatı 36 milyar dolar iken, bugün ise 170 milyar dolara gidiyoruz.  İhracatta ise her sene rekordan rekora koşan bir Türkiye var. Bugün artık vatandaşının dünyanın 70 ülkesine vizesiz seyahat edebildiği, pasaportu itibarlı bir Türkiye var. Bugün kendi milli güvenliği için silahını yapan, yurt içinde ve dışında operasyon düzenleyen, ordusu güçlü bir Türkiye var. Hasta adam Türkiye yok, güçlü ve hedeflerine koşan Türkiye var" ifadelerine yer verdi.

İSTİHDAM DÖNEMİ
Köktaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Artık ulaşımıyla, eğitimiyle, hastanesiyle, gençlik merkezleriyle ve daha bir çok alanda gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla alt yapısını tamamladığımız ya da tamamlanmak üzere olan şehrimizde önümüzdeki süreçte, bu şehirde doğan ve büyüyen gençlerimizin gurbete gitmesini engelleyeceğiz. Sanayileşme yatırımlarına dahada ağırlık vererek onları ailelerinin, akrabalarının yanında şehirlerinde iş ve istihdam olanağı sağlayacağız. Bugüne kadar ne yaptıysak milletimizin desteği ile yaptık. İnşallah önümüzdeki süreçte de yine milletimizle birlikte hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz."

Yorumlar (0)
21°
açık
Namaz Vakti 23 Eylül 2019
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:32
İkindi 15:56
Akşam 18:38
Yatsı 19:58