Hilas Otel

Çelik İnşaat

Fikret Oy, aday adaylığını açıkladı

Fikret Oy, Terme Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı.

Fikret Oy, aday adaylığını açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediyes Meclisi Üyesi olan ve 2014 yılından bu yana Terme’den Belediye Meclisi Üyeliği’ni sürdüren, Fikret Oy Terme Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını çok sayıda partilinin katıldığı toplantıyla açıkladı.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ
AK Parti Terme İlçe Başkanlığı’na aday adaylığı başvurusunu yapan Oy, burada yaptığı konuşmada, “14 Ağustos 2001 yılında sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’yi kurmasıyla başlayan bu kutlu davada mahalle temsilciği, yönetim kurulu üyeliği, il genel meclis üyeliği ve Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliklerinde bulundum. Bugün itibari ile doğduğum ve büyüdüğüm ilçeme belediye başkan aday adaylığı niyetiyle yeni bir sevdaya, yeni bir yolculuğa adım atmanın onurunu ve heyecanını yaşıyorum. Bu şehrin bana kattıklarını, bu ilçenin vatandaşlarına ödemek adına sizlerin huzurunda bugün buradayız. Hedefimizde insan merkezli, adaletli, esnek, hesap verebilir ve ilkesel bir duruşu olan bir belediye var. Ülkemizin 2023, 2051 ve 2071 vizyonuna uygun teşkilatları ile uyumlu bir gönül belediyeciliği için yola koyulduk. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ülkemize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

AK Parti Terme Belediye Başkanı aday adayı Fikret Oy’u çok sayıda partilinin ve vatandaşın desteklemesi dikkatlerden kaçmadı.

FİKRET OY KİMDİR?

1966 yılında Terme’de dünyaya geldi. Terme Lisesi’nden mezun oldu. Bölgesinde örnek tarım ve çiftçiye önderlik yapmak adına soya ekimine başladı. Ayrıca örnek fındık bahçelerinde fındık üreticiliği yapıyor. AK Parti’nin kuruluşuyla birlikte siyasi yaşımına başlayan Oy, AK Parti’nin Terme’de köy temsilciliği görevini yürüttüğü gibi, ilçe yönetiminde yer aldı. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de üstlenen Fikret Oy, genel ve yerel seçimlerde partisi adına yapılan tüm çalışmalarda aktif olarak görev aldı. Partisinin Terme’de birinci sıradan aday göstermesiyle 2004 ve 2009 yıllarında 2 dönemdir İl Genel Meclisi Üyeliği’ne seçildi. Birçok komsiyon başkanlıkları görevinde bulundu. Halen Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde iki komisyon başkanlığı görevini de sürdürüyor. Ayrıca Tarım Kredi Kooparatifi Bölge Başkanlığı, Yağlı Tohumlar Birlik Başkanlığı ve OMÜ ile soya üretimi konusunda çalışmalara katıldı. Emiryusuf ve Gölyazı grup köylerinin içme suylarıyla ilgili çalışmalarda da yer alan Oy, bölgesinde çiftçiliğin gelişmesi anlamında önemli çalışmalara imza attı. Oy, evli 3 çocuk babasıdır.

Haber: Yaşar Karaman

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER