banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Fen Bilimleri Okulları, büyük zaferi unutmadı

Özel Samsun Çizgi Üstü Fen Bilimleri Okulları tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla fotoğraf sergisi ve tiyatro gösterisi düzenlendi

SAMSUN HABER 14.03.2019, 17:52
Fen Bilimleri Okulları, büyük zaferi unutmadı

Özel Samsun Çizgi Üstü Fen Bilimleri Okulları tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla, Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde 'Şiirler ve Öykülerle Çanakkale Zaferi' konulu fotoğraf sergisi ve anma gecesi düzenlendi. Geceye okul idaresi, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. 

ÇANAKKALE SERGİSİ 
Gecede, Çanakkale deniz ve kara savaşlarında yaşanan kahramanlıklar video ve öykülerle anlatıldı. Ayrıca 'Çanakkale Geçilmez' vurgusunun yapıldığı gecede, öğrenci ve öğretmenlerce Çanakkale türküleri de seslendirildi.  Okul kurucularından Haluk Torun, "Çanakkale’de rütbelerin, makamların, kimliklerin bir önemi yoktu. Bu savaşta ülkemizin belki de her köyünden biri; anası, yavuklusu kadar kutsal saydığı vatan toprağı için ölüme koşmuştu. Onların soludukları hava değil, vatan sevgisiydi. Taşıdıkları ruh Çanakkale ruhuydu. Aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz" dedi. 

Konuklara, Çanakkale’de şehit olan subay ve askerlerin isimlerinin yazılı olduğu birer zeytin fidanı hediye edildiği etkinlikte, 'Resimlerle Çanakkale' sergisi açıldı. 

Haber:Dilber BAHADIR 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!