banner1313

banner1300

banner1334

Fazıl Say, Samsun için beste yapacak

Dünyaca Ünlü Piyanist ve Besteci Fazıl Say, Samsun'da konser verdi. Say Samsun için bir beste yapacağının müjdesini verdi  

SAMSUN HABER 12.02.2019, 08:58 12.02.2019, 10:49

Dünyaca Ünlü Piyanist ve Besteci Fazıl Say, Karadeniz Turnesi kapsamında Trabzon ve Ordu’dan sonra Samsunlularla buluştu. Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'ndeki konserinde, Ludwig Van Beethoven ve Erik Satie'nin eserleri ile kendisine ait 7 bölümden oluşan "İzmir Süiti" ve "Kara Toprak" eserlerini seslendirdi. Konseri çok sayıda müziksever dinledi.  

İLGİDEN MEMNUNUM 

Fazıl Say, konsere gösterilen ilgiden duyduğu mutluluğu dile getirerek, "İki konserin de biletleri aylar öncesinden bitti. Bu şu demek oluyor; ben artık Samsun'a sık sık gelmek zorundayım." ifadelerini kullandı. 

SAMSUN İÇİN BESTE YAPACAK 

Samsun hakkında düşüncelerini de paylaşan Say, İzmir gibi Samsun için de bir eser bestelemek istediğini söyledi. Say ayrıca en son 2002 yılında şehre gelip bir konser verdiğini bundan sonraki yıllarda en a iki kez Karadeniz Bölgesi’nde konser vereceğini dile getirdi.  

KENDİ BESTESİNİ İCRA ETTİ 

Say, saat 20.30'da aynı merkezde düzenlenen konserinde ise 3 bölümden  oluşan ve Ludwing Van Beethoven, Frederic Chopin’in eserlerinin yanı sıra kendi bestesi olan ‘Truva Sonatı’ adlı eserler icra etti.

Haber: Dilber Bahadır

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!