banner1620

banner1585

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Ertürk Besicilik'ten dev yatırım

Samsun'da faaliyetlerini sürdüren Ertürk Besicilik, dev bir yatırım yaparak kapasite artırımına gitti. Yapılacak yatırımla işletmenin kapasitesi iki katına çıkacak.

Samsun Haber 05.12.2019, 10:12
1216
Ertürk Besicilik'ten dev yatırım

Samsun’da yatırımlarıyla adından söz ettiren Ertürk Besicilik A.Ş, Çarşamba Serbest Besi Bölgesi’nde kurulu olan tesiste kapasite arttırıyor. 300 büyükbaş hayvan kapasiteli tesisin kapasite artırımı için hibe desteği alınacak olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ile sözleşme imzalandı.

TURAN VE ERTÜRK İMZALADI
240 Baş Besi İşletmesi Projesi’nin sözleşmesi TKDK İl Koordinatörlüğü binasında TKDK Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan ile Ertürk Besicilik ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ertürk arasında imzalandı.

YÜZDE 100 YERLİ ÜRETİM
İmza töreninde konuşan Ertürk Besicilik ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ertürk, alınacak hibe destekleri ile Çarşamba İlçesi’nde bulunan işletmelerine ek tesisler kazandıracaklarını belirterek, ''Yerli üretime destek olmak adına yüzde yüz yerli büyükbaş hayvanlarımızla bölgenin kırmızı et ihtiyacını karşılamada önemli rol üstleneceğiz ve istihdama katkı sağlayacağız. Altını özellikle çizmek istiyorum tesislerimizde yabancı ırk hayvan bulunmamakta. Tüm hayvanlarımız yerli ırklardan oluşmakta. Bu en önem verdiğimiz konu. Yatırımlarımız bununla sınırlı kalmayacak. Hedefimiz 2 bin büyükbaş hayvanın olduğu 30 milyon liralık yatırım. Bu anlamda yatırımımıza destek veren başta Samsun Valimiz Osman Kaymak'a, TKDK İl Koordinatörümüz Dr. Bülent Turan'a ve Çarşamba Belediye Başkanımız Halit Doğan'a teşekkür ediyorum'' dedi.

TURAN’DAN ERTÜRK’E TEBRİK
TKDK Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan ise, yerli ırk konusunda gösterilen hassasiyet için Levent Ertürk'e teşekkür ederek, “İlimizde hayvancılık sektörünün gelişmesine, ekonomik kalkınmasına ve istihdama katkı sağlayacak olan, örnek projesinden dolayı yatırımcımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.
 

Yorumlar (0)