banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Ersan Aksu: HDP tercihine mazhar olmak zillettir

AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, "HDP İl Başkanı, Necattin Demirtaş’ı destekleyeceklerini ve oy vereceklerini açıklamıştır. PKK-HDP tercihine mazhar olmak, ‘siyaseten lekedir, züldür, zillettir" dedi

SAMSUN HABER 25.03.2019, 15:47 25.03.2019, 16:02
Ersan Aksu: HDP tercihine mazhar olmak zillettir


AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile aynı ittifak içinde yer almanın kirli oyunun bir parçası olduğunu dile getirdi. Aksu, "HDP Samsun İl Başkanı, Necattin Demirtaş’ı destekleyeceklerini ve oy vereceklerini açıklamıştır. PKK-HDP tercihine mazhar olmak, ‘siyaseten lekedir, züldür, zillettir" dedi.

AYNI SANDIKTA BULUŞMAMALI
HDP İl Başkanının yaptığı açıklamayı hatırlatan Aksu, "31 Mart yerel seçimlerinde, Cumhur İttifakı'nın karşısında yer alan adaylara oy vereceklerini ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkanlığında İP adayını, İlkadım Belediye Başkanlığında ise Necattin Demirtaş’ı destekleyeceklerini ve oy vereceklerini açıklamıştır. PKK-HDP tercihine mazhar olmak siyaseten lekedir, züldür, zillettir. Samsun’da da bu zul-zillet, HDP yöneticilerinin tercih ve teveccühlerine mazhar olanlar içindir. Samsunlu hemşerilerimin temiz oyları ile PKK uzantısı kimselerin yönlendirdiği kirli oylar, aynı sandıkta, aynı pusulada buluşmamalı" diye konuştu.

ACILARA 'DUR' DENİYOR
Cumhur İttifakı'nın 15 Temmuz'da oluştuğunu dile getiren Aksu, "Emperyalizm, insanlığa ve bilhassa Türk-İslam coğrafyasına uzun zamandan beri derin acılar yaşatmaktadır. Bu zulüm ve acılara ‘dur’ diyecek yegâne güç ise gönül coğrafyamızın ve mazlum dünyanın umudu olan güçlenen Türkiyemizdir. Bu yüzden, dünya sisteminin egemenleri ülkemize çeşitli operasyonlar uygulamaktadır" ifadelerine yer verdi.

ORTAK GAYELERİ; 'ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI'
Millet İttifakı'na yönelik eleştirilerde bulunan Aksu, "Karşımızda; PKK’nın siyasal kanadı HDP, FETÖ elemanlarının, FETÖ yöntemlerinin, gayri milli unsurların ve çeşitli terör uzantılarının, inançlarımıza örfümüze düşman ve sapkınların yer aldığı bir bozuk yapı var. Bu ‘İllet-Zillet İttifakı'nın amacı nedir? Bu birbirine benzemezler; hangi ortak ilkeler, hangi kutsal inanç ve siyasal ideolojiler, hangi hayırlı toplumsal gayeler etrafında bir araya gelmiştir?
Karşımızdakilerin tek benzer yanları, tek gayeleri vardır; o da Erdoğan karşıtlığı. Tek ortak siyasetleri ve söylemleri Erdoğan’ı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni ortadan kaldırmak olan muhalefetin sözcülerinin bu millete sundukları milli bir hedefleri, güçlü ve ortak bir gelecek vaatleri yoktur" dedi.

Yorumlar (0)
banner1311
17°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 17 Eylül 2019
İmsak 04:43
Güneş 06:09
Öğle 12:34
İkindi 16:04
Akşam 18:50
Yatsı 20:11