banner1160

Erhan Usta'dan EYT açıklaması

Samsun Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili açıklama yaptı.

Erhan Usta'dan EYT açıklaması
banner1139

Emeklilikte yaşa takılanların büyük mağduriyet yaşadığını da dile getiren Samsun Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, "EYT sorununu çözmek, MHP dahil tüm partilerin seçim vaatleri arasında yer aldı. Ben de bundan güç alarak hareket ettim ama sonuç ortada. 10 bin gün prim ödeyip, emekli olamayanlar var. Bu sorunu bir an önce çözmek gerekiyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 10:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 hafta Önce

Batmayız. Primini ödemiş. Yurt dışında yaşayan 1 gün dahi çalışmayan vatandaşlarımızı borçlanma yoluyla primini alarak halen emekli ediyoruz. Ülkemizde yaşayıp, primini ödemiş, üstüne vergisini almanyaya degil devletimize ödemiş, sigortalı olduğundaki emeklilik şartlarını kanunu geriye işleterek hukuken olmayacak şekilde mağdur ettiğimiz kendi insanımızı emekli etmekle bu kadar güçlü bir devlet batmaz. Yılda 10 milyarla batacaksa hiç durmasın. Bu sene devlet bütçesinden 117 milyar lira faiz ödenecek. Batsa faizden batardı. Bu açıklamalar bu devleti aşağılayıcı sözler. Şu aşağılık kompleksinden artık kurtulun.

Yok öyle beleş
Yok öyle beleş - 2 hafta Önce

Emeklilikte iki şart vardır. İki şart sağlanmadan emekli olunmaz. Bu baştan bellidir. Yok efendim prim gün tamam, yaşa takıldım. Yok böyle bir şey. Avrupa 65 yaşı 67 ye mi çıkarsak diye kafa yorarken, bizde millet 45 yaşında nasıl emekli olurumun peşinde. Sen 45 de emekli olursan senin çocuğun ancak 85 de emekli olur. Yada hep birlikte batarız.

Ahmet  ük
Ahmet ük @Yok öyle beleş - 2 hafta Önce

Oyun oynanırken kural değişmez ise girerken 25 sene 5300gün denmişti ben onu bilirim batacaksak batalim okadar bedavadan ama alan varken senin tüzün kuru heralde

Beleş mii..!!
Beleş mii..!! @Yok öyle beleş - 2 hafta Önce

Senin ailende illaki emekli olan vardır..bi Zahmet söyle ver onlarda senin dediğin yaşta emekli olmuştur..geriye doğru aldıkları paraları ödeye versinler..mademki haksız isek 45 ve 50 yaşında emekli olmaya..!!

SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127