banner1219

Erhan Usta itiraz etti

İttifak görüşmelerini zedeleyici açıklamalarda bulunduğu gerekçesiyle partisi tarafından disiplin kuruluna sevk edilen Erhan Usta, savunmasını vererek ihraç talebine itiraz etti

Erhan Usta itiraz etti

'Cumhur İttifakı'nı zedeleyecek söz ve açıklamalarda bulunduğu gerekçesiyle kesin ihraç talebiyle merkez Disiplin Kuruluna sevk edilen MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta savunmasını verdi.

Usta yayımladığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

"Yürütülen ittifak görüşmeleriyle ilgili olarak ittifakın varlığını ve devamını zedeleyecek söz ve açıklamalarda bulunmak suretiyle yetkisiz bir şekilde demeç verdiğim, bu beyan ve sözlerimle parti faaliyetlerini önemli surette aksatacak, partinin gelişmesine mani olacak ve partimin kamuoyu önündeki saygınlığına halel getirecek davranışlarda bulunduğum iddiasıyla; yerel bir gazeteye verdiğim beyanatımı içeriğini ve anlam bütünlüğünü yansıtmayacak şekilde ve bazı yerlerini cımbızlayarak sayfalarına taşıyan SÖZCÜ Gazetesi haberi referans gösterilerek; Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğünün 78/4-c, 4-e ve 4-i maddeleri uyarınca parti üyeliğinden kesin çıkarma istemi ile tedbirli olarak Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığına sevk edildiğim 06/01/2019 tarihinde tarafıma tebliğ edilmiştir. Tüzüğün 73. maddesinin 8. fıkrası gereği savunmamı 7 gün içerisinde yazılı veya sözlü olarak yapmam, aksi halde savunma hakkımdan vazgeçmiş olacağım tarafıma ihtaren bildirilmiştir.

VİCDANLARI DERİNDEN YARALADI
Bu süreçte hakikatin ortaya çıkmasına yönelik parti yönetiminin hiçbir girişimde bulunmadan, savunmam alınmadan, ihraç kararına ilişkin soruşturma tamamlanmadan, ihraç etmekle aynı hukuki sonuçları doğurarak MHP üyeliğinden gelen haklarımı, parti faaliyetlerine katılmamı ve parti unvanını kullanmamı engelleyen tedbir kararı vermesi, vicdanları derinden yaralamıştır. 

PARTİMİN MENFAATİNİ SAVUNDUM
Disipline konu beyanımda MHP’nin kurumsal kimliğine zarar verici bir ifadem olmadığından (tam tersine partimin menfaatini savunduğumdan) kesinlikle hak etmediğimi düşündüğüm tedbir kararına 8 Ocak 2019 tarihinde itiraz ettim.  Ayrıca, ekleriyle birlikte 49 sayfadan oluşan yazılı savunmamı, video görüntüleri ve ses kayıtlarıyla birlikte Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığına 11/01/2019 tarihinde teslim ettim."
 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148