banner1313

banner1300

banner1334

Erhan Usta: Bize kimse talimat veremeyecek

Samsun Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta,  “Bağımsız seçilersek, 5 yıl süresince hiçbir siyasi partiye geçmeden bağımsız olarak devam edeceğiz. Bize kimseler talimat veremeyecek" dedi.

SAMSUN HABER 06.03.2019, 12:05
Erhan Usta: Bize kimse talimat veremeyecek

Salıpazarı'nda esnaf ve vatandaş ile bir araya gelen Samsun Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, yoğun bir ilgi ve sevgi seliyle karşılandı. Vatandaşların, ziyaret sırasında etrafında kalabalık oluşturması sonucu meydanda halka açık toplantı gerçekleştirdi. 

ADALETLİ OLACAĞIZ
Konuşmasında 5 yıl boyunca hiçbir siyasi partiye geçmeyeceğini söyleyen Usta, “Bağımsız seçilersek, 5 yıl süresince hiçbir siyasi partiye geçmeden bağımsız olarak devam edeceğiz. Mantıklı bir insan, tırnaklarıyla kazıyarak gönüllü insanlarla aldığı belediye başkanlığında bir siyasi partiye geçerek 'gel bana patronluk yap' demez. Siyasi parti teşkilatlarla her zaman belediyeler arasında sorun olmuştur. ‘Bana ihale vereceksin, benim çocuğumu işe alacaksın, bana bunu vereceksin, bunu alacaksınız’ diye Allah’a çok şükür bizde böyle olamayacak. Bize kimseler talimat veremeyecekler. Adaletli bir yönetim sergileyeceğiz. İşe alımlarda ve ihalelerde şeffaflık olacak. İhaleleri, halka açık yapacağız. Canlı olarak izlenebilinecek.” dedi.


 
İNTİKAM PEŞİNDE KOŞMADIM
Siyasi partilerden gelen teklifleri neden kabul etmediğini açıklayan Usta, “Bana siyasi partilerden büyükşehir belediye başkan adaylığı teklifi geldi. Bu tekliflerin hiçbirini kendi siyasi duruşumla bağdaştıramadığım için kabul edemedim. Partinden ihraç oluyorsun hemen bir hafta sonra intikam alırcasına, hesaplaşma duygusu içerisinde bir başka partiye geçip oradan aday olmayı kendi siyasi duruşuma bağdaştıramadım" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)