Hilas Otel

Çelik İnşaat

Erdoğan Tok: Emanet para alarak maaşları ödedim

İlkadım Belediye Başkanı ve başkan adayı Erdoğan Tok, Samsun Canlı Haber TV'de yayınlanan 'Seçim Özel 2019' programının konuğu oldu. Başkan Tok, 2014 yılında göreve geldiklerinin 11. gününde personelin maaş ödemelerinin yapmılması için 750 bin lira paraya ihtiyaç olduğunun bunun 300 bin lirasını emanet para alarak çalışanlara ödeme yapıldığını belirtti.

İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı İlkadım belediye Başkan adayı Erdoğan Tok Samsun Medya Grubu’na bağlı Samsun Canlı Haber TV’de yayımlanan ‘Mart 2019 Seçime Doğru’ programının konuğu oldu. Başkan Tok, Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan'ın yönettiği programda, Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun, Samsun Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Bozkurt ve ORA Araştırma Şirketi Genel Koordinatörü Barış İpek'in sorularını yanıtlayıp projelerinden bahsetti.

EMANET PARA ALARAK MAAŞ ÖDEDİM


2009 yılından sonra da İlkadım İlçesi’nde kopmadığını anlatan Başkan Tok, “2004-2009 döneminde bir çıraklık dönemi yaşadık. 2009 yılından sonra görevi başka bir arkadaşa devredince Ankara’da meclis müşavirliği  görevi yaptım. Bu görev bana bürokrasi noktasında bilgi ve tecrübe kazandırdı.  Ben o dönemde İlkadım’dan kopmadım. Geldim ziyaret ettim. Çalışmalar yaptım. Biz sahayı boş bırakmadık. Her kesim insanlarla beraber olduk. 2014 yılında seçimleri kazandığımızda biz çok hazırdık. Geldik ve hızlı bir şekilde çalışmalara başladık. 2014 1 Nisan’ında belediye başkanlığı görevine başladık. 11 Nisan günü müdürlerimizden birisi gelip ayın 15’inde maaş gününün olduğunu 750 milyar lira ödeme yapılması gerektiğini ifade etti. Ama belediyemizin o kadar bütçesi yoktu. İşte alacaklarımızdan temin edebildiğimizi ettik kalan 300 milyarlık parayı da bir iş adamından emanet alarak çalışanlarımızın maaşlarını ödedik. Şükür ki artık böyle bir durumumuz yok” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER