Hilas Otel

Çelik İnşaat

Erdoğan Tok: CHP, İYİ Parti ve SP tabanının oyunu alacağız

İlkadım Belediye Başkanı ve başkan adayı Erdoğan Tok, Samsun Canlı Haber TV'de yayınlanan 'Seçim Özel 2019' programına konuk oldu. Başkan Tok yaptığı konuşmada, "CHP, İYİ Parti ve SP tabanının oyunu alacağız" dedi.

İlkadım Belediye Başkanı ve başkan adayı Erdoğan Tok, Samsun Canlı Haber TV'de yayınlanan 'Seçim Özel 2019' programına konuk oldu. 

Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen programda Başkan Erdoğan Tok, Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun, Samsun Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Bozkurt ve ORA Araştırma Şirketi Genel Koordinatörü Barış İpek'in sorularını yanıtladı.

Program, Samsun Canlı Haber TV, Samsungazetesi.com ve sosyal medya adreslerinden canlı olarak yayınlandı.

Başkan Erdoğan Tok'un konuşmasından satır başları;

Seçim Koordinasyon Merkezi'ni açıp çalışmalarımıza başladık, uzun süredir zaten sahadaydık, MHP ile bilikte aktif olarak sahadayız. Cumhur İttifakı İlkadım'da sevgi-saygı ortamında devam ediyor. Her buluşmamız miting havasında geçiyor. Her zaman sahada olduğumuz için halkımızı çok iyi tanıyoruz. Adaylığımız açıklandıktan sonra çok olumlu tepkiler aldık. Güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz.

SİYASETTE DURUŞ ÖNEMLİ

Siyasette en önemli şey duruştur. CHP ve SP'den bir önceki seçim dönemi için adaylık teklifi yapıldı ama kabul etmedim. AK Parti'nin kuruşulundan beri içindeyim. Biz partimiz sayesinde bu görevlere geldik. Parti bize görev verirken iyi de görev vermediğinde kötü mü olur? Böyle bir anlayış olmaz 2009'dan sonra Ankara bürokrasisinde önemli bir görev aldık ama o süreçte de Samsun'dan hiç kopmadık. 2014'teki seçimden önce altyapıyı sağlam oluşturduk. 

AYRIM YAPMADIM

Hizmetlerimizde hiçbir zaman ayrım yapmadım.10 günlük belediye başkanı iken 300 bin lira emanet para alıp maaşları ödedik. 5 yılda 235 milyon liralık yatırım yaptık. Çıraklık ve kalfalık dönemimni tamamladık, şimdi ustalık dönemi olacak. Sorunları da çözümleri de biliyoruz. 2014'ten önce fetret dönemi yaşandı.

SAMSUN'UN AĞIRLIKLI YÜKÜNÜ BİZ ÇEKİYORUZ

Geçmişte yaşanan sorunların dezavantajlarını yaşıyoruz. Samsun'un ağrılıklı yükünü biz çekiyoruz. Baruthane, Kalkanca ve Karasamsun'u eğitim kampüsü haline getirdik. İlkadım'da göçü durdurduk. Belediye hizmet binamızı güneye alarak, şehre yeni yön verdik. Kökçüoğlu ve Hastanebaşı mahallerinde planlama yaptık, insanları mağdur etmeden çözüm ürettik.

PROJELER HAZIR

Mahallerimizdeki projeleri hazırladık, kazma vurmaya çok az kaldı. Kentsel dönüşüm şehir ekonomisine de katkı sağlayacak. Samsun'un kurtuluş kentsel dönüşümde. Geçmiş dönemdeki 5 yıllık kaybı en fazla vatandaşlarımız yaşadı. Derebahçe Sosyal Tesisi o bölgeye büyük değer kattı. Türkiye'nin en büyük gençlik merkezini ilçemize kazandırdık. İktidar partisinden olmasaydık, bu hizmetlere nasıl imza atardık? En az 50 yıl hizmet verecek belediye hizmet binasını ilçemize kazandırdık. Seçimlerden sonra yeni binamıza taşınacağız. Kamu kampüsü yapmak istedik ama askeriyeden o arsayı alamadık. Her eserimizde otopark var. Koşu yolu ve yürüyüş parkuru bölgeye nefes aldıracak. Doğumdan ölüme kadar her anlarında vatandaşın yanındayız. 64 çocuk parkı yaptık. 12 halı sahayı gençlerimizin hizmetine sunduk. İcraat yapmaktan açılış yapmaya fırsat bulamadık. Taziye çadırlarımız Türkiye'ye örnek oldu. Tarihimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. 900 öğrencimizi hiçbir ücret almadan üniversteye hazrılıyoruz.

CHP, İYİ PARTİ VE SP TABANININ OYUNU ALACAĞIZ

CHP, İYİ Parti ve SP tabanından da ciddi oy alacağımızı düşünüyorum. İlkadım'la bütünleştik. Samsun'un sorunları bilerek ve buralara mücadele ederek geldim. Bundan sonra da aynı mücadeleyi vereceğim. Toplumun tüm kesimleri ile içiçe olmaya devam edeceğim. Geçmişle içim olmaz, ben işime bakarım, belediyecilik mazeret üretme yeri değil. Mikro-milliyetçilik bizim hamurumuzda olmaz, çalışma arkadaşım toplumun her kesiminden insanlar.


 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 22:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER