banner1223

Erdoğan Tok'a şehit babasından teşekkür

Şehit Polis Memuru Murat Çalışkan’ın isminin Adalet Parkı’na verilmesi nedeniyle şehidin babası Emin Çalışkan, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a teşekkür etti.

banner1227

İstanbul'un Şile ilçesinde meydana gelen trafik kazasında Polis Memuru Murat Çalışkan şehit oldu. Şehit Polis Memuru Murat Çalışkan’ın isminin Adalet Parkı’na verilmesi İlkadım Belediye Meclisinde oy çokluğuyla kabul edildi.
ÇalışkanBaşkan Tok yaptığı açıklamada, "İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok’un şehitlerimiz ve gazilerimiz için duyduğu hassasiyet büyük önem taşıyor. Kendi önerisi ile şehit evladımızın adının yaşadığımız ilçede yaşayacak olması ailem ve benim adıma tarifsiz bir gurur kaynağı olacak. Başkanımıza ve meclisimizin üyelerine canı gönülden teşekkür ederim” dedi. 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ise “Bu vatan için görev yaparken hayatlarını hiçe sayan şehitlerimiz ve gazilerimiz için yaptığımız şeyler tabii ki yeterli değildir. Ancak onların isimlerini yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak bizlerin görevidir. Böylelikle şehitlerimizin bizlere en kıymetli emanetleri olan ailelerine de gurur duyacakları bir miras bırakmak tarifsiz bir mutluluktur. Bu vesile ile şehidimiz Emin Çalışkan ve vatan uğruna canını vermiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148