banner1365

banner1497

banner1499

banner1334

Ekmek poşete giriyor - Samsun Haber

banner1357

Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Yiğit, ekmeği paketleme konusunda bayilere büyük iş düştüğünü belirterek, her türlü tedbirleri aldıklarını söyledi

SAMSUN HABER 25.03.2020, 16:40 Anıl Kuranel
Ekmek poşete giriyor - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, koronavirüs salgını önlemleri kapsamında ekmek satışında 3 yöntem uygulanacak ve bunun dışına çıkılmayacak. Bu kapsamda, ekmek hazır ambalajlı ve gıdaya teması uygun kâğıt esaslı malzemeyle paketlenecek. Ekmeğin dolap içinde satılmasına da devam edilecek ancak ekmekler görevli kişiler tarafından temizlik kurallarına uyularak verilecek. Müşterinin hiçbir şekilde ürünlere temas etmesine izin verilmeyecek. 

TEDBİRLER ALINDI 

Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Yiğit, fırıncılar olarak gerekli tüm tedbirleri aldıklarını ve paketleme konusunda market ve bakkallara  sorumluluk düştüğünü belirtti.

ÖZELLİĞİNİ KAYBEDER

Yılmaz, ekmeğin üretilir üretilmez poşete girmesi halinde özelliğini kaybedeceğinden hafif açık şekilde market ve bakkallara götürülüp oradaki satıcının paketlemesi veya kese kağıdına koyması gerektiğini söyledi. Yılmaz, "Ekmeğe fırından çıkar çıkmaz paketleme gelirse, bu fırıncılara büyük külfet olur. Ekmek fırından çıktıktan sonra bir saat içerisinde bakkalda ya da markette oluyor. Ekmek sıcakken poşetlemek  özelliğini kaybettirir. Tam manasıyla ekmek, markete veya bakkala giderken kapanmayacak. Ama markette kesinlikle vatandaşın elinin ekmeğe değmemesi ve market çalışanının steril bir şekilde vatandaşa ekmeğini vermesi gerekiyor. Fırınlarda zaten satıcılarımız özenli ve ekmeğe kesinlikle çıplak elle dokunmuyorlar" dedi.
 

Yorumlar (0)