banner1320

Ecrin Kurnaz olayında flaş gelişme! Samsun'u terk ettiler

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde 2 ay önce evlerinin önünde kaybolan ve yapılan aramalarda kafatası ile kemik parçaları bulunan 1.5 yaşındaki Ecrin Kurnaz olayıyla ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Ecrin'in annesi Sevcan Kurnaz ile üvey babası Deniz Kurnaz'ın Vezirköprü'yü terk edip Amasya'ya yerleştiği öğrenildi.

Ecrin Kurnaz olayında flaş gelişme! Samsun'u terk ettiler
banner1314

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde ilçe merkezine yaklaşık 32 kilometre uzaklıkta bulunan Alancık Mahallesi'nde meydana gelen olayda, 7 Mayıs günü evlerinin önünde oynayan 1.5 yaşındaki Ecrin Kurnaz ortadan kayboldu. Ailenin kendi imkanlarıyla aradığı Ecrin bulunamayınca durum jandarma ekiplerine bildirildi. Bölgeye sevk edilen jandarma timleri ile AFAD ve UMKE ekipleri geniş çaplı arama çalışması başlattı. Bölge, helikopter ve drone ile taranırken, güvenlik güçleri de mahalledeki evleri tek tek kontrol etti. Arama çalışmalarında canlı arama, iz takip ve kadavra köpekleri kullanıldı. Minik Ecrin'in Altınkaya Baraj Gölü'ne düşmüş olma ihtimaline karşı su yüzeyi tarandı. İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli dalgıç polisler, baraj gölüne dalarak, dipte Ecrin'i aradı. Ancak bir sonuç alınamadı.

Orman işçileri buldu

27 Mayıs günü ise Alancık Mahallesi'nde ormanlık alanda denetim yapan Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri Ecrin'in kaybolduğu eve 6 kilometre uzaklıkta bulunan dere yatağında tek ayakkabı ile kıyafet buldu. Memurların ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen jandarma ekipleri bölgede geniş çaplı arama çalışması başlattı. Aile, ayakkabının teki ile kıyafetlerin Ecrin'e ait olduğunu teşhis etti. Olay yerinde iz takip ve kadavra köpekleri ile yapılan aramalarda Ecrin'e ait olduğu değerlendirilen kafatası ile etrafa dağılmış kemikler bulundu. Savcılık incelemesin ardından toplanan kemikler ve kafatası incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Alanda yeniden arama çalışması başlatan AFAD'a bağlı 30 kişilik ekip ile jandarma, bölgeyi karış karış taradı. Minik Ecrin'in kayıp ayakkabısının eşi de bulundu. Arama çalışmaları geçen hafta sona ererken kafatası ve kemiklerin ise Adli Tıp Kurumu'ndaki incelemesi sürüyor. 

Samsun'u terk ettiler

Olayın ardından Ecrin Kurnaz'ın annesi Sevcan Kurnaz ile üvey babası Deniz Kurnaz'ın Vezirköprü Alancık Mahallesi'ndeki evlerinden ayrılarak Amasya'ya yerleştikleri öğrenildi. 

'Ecrin evin neşesiydi'

Ecrin'in üvey babaannesi Hacer Kurnaz, üzerinden 2 ay geçen olayın aydınlatılmasını istedi. Hacer Kurnaz, "Torunumla ilgili hiçbir şey öğrenemedik. 'Ayakkabısı, kazağı, kemikleri bulundu' dediler. DNA testi için evde çocuğa ait ne varsa aldılar. Kıyafetlerini, saç bağını, emziğini hepsini götürdüler. Beklemedeyiz. Hiçbir haber yok. Bu iki ay çok zor geçti. Allah hiç kimsenin başına vermesin. O evin neşesiydi, gülüydü. Onunla beraber uyuyorduk, geziyorduk. 4 çocuk büyüttüm ama Ecrin hepsinden değerliydi. Ben ona çok alışmıştım, ısınmıştım. Nereye gitsem yanımdaydı. Annesinden fazla ben ilgilenirdim onunla. Gece yatağa yattığım zaman, aklıma geldiği zaman uyuyamıyorum. Çok aklıma geliyor. Allah kimsenin başına vermesin, çok zor. 2 aydır bizim ne yaşadığımızı kimse bilmiyor, herkes konuşuyor. Konuşsunlar ben milletin lafında değilim, çocuğumun peşindeyim. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Evin önünde oynayan bir çocuk bir dakikada nere gidebilir, bilmiyorum. Bilsem, görsem söyleyeceğim. İnşallah bir yerden, bir hayırlı haber çıkar. Ecrin sağdır inşallah, hep dua ediyorum Allah'a" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 11:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Woliegt.net
Woliegt.net - 2 hafta Önce

Yazık ya. Allah hepimize selamet versin

Goturdunuz aranızda çocuğu Allah'ın belaları birde hala sağ bekliyorum demez mi sizin yatacak yeriniz var mı acaba
Goturdunuz aranızda çocuğu Allah'ın belaları birde hala sağ bekliyorum demez mi sizin yatacak yeriniz var mı acaba - 2 hafta Önce

SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300